7 marca 2015 r. w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji naukowej – „Drukowanie 3D przyszłością w medycynie” organizowanej przez Centrum Edukacji Medycznej CEMED sp. z o.o. Poprzednia, zeszłoroczna edycja zakończyła się bardzo dużym sukcesem oraz zainteresowaniem naukowców, lekarzy, producentów sprzętu oraz dziennikarzy. Do programu konferencji zaproszono specjalistów z różnych dziedzin medycyny, nie tylko pracujących na co dzień z technologią druku 3D. Co ciekawe, w panelu dyskusyjnym wezmą udział zarówno entuzjaści jak i sceptycy wykorzystywania drukowania przestrzennego w obszarze medycznym. Pozwoli to na spojrzenie na tą tematykę z dużo szerszej perspektywy – i jak mamy nadzieję, wywoła całkiem interesującą dyskusję.

Do koordynacji konferencji zaproszono prof. nzw. dr hab Wojciecha Święszkowskiego z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej prowadzącego projekt badawczy związany z drukiem 3D. Konferencja odbędzie się w sobotę w Centrum Konferencyjnym CEMED w Warszawie, przy ul. Pory 78.

Szczegółowy program konferencji:

09:30 Otwarcie konferencji Prof. dr hab. n.med. Paweł Małdyk, Prof. nzw. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski
09:40 Wykład wprowadzający. O protezach custom made Prof. dr hab. n. med. Paweł Małdyk
10:10 Perspektywy zastosowania zaawansowanych technologii druku 3D w medycynie Prof. nzw. dr hab Wojciech Święszkowski Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.
10:40 Zastosowanie modelu 3D w chirurgii rekonstrukcyjnej dr n. med. Łukasz Krakowczyk Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach
11:00 Prezentacja Sponsora
11:10 Drukowanie 3d w praktyce stomatologicznej
11:30 Przerwa kawowa
11:50 Blok: Przegląd najnowszych rozwiązań zastosowania druku 3D

  • Gorsety ortopedyczne drukowane 3D Zuzanna Łapięś
  • Funkcje estetyczne protezy nogi – wykorzystanie technologii 3D Magdalena Baranowska
12:20 Nowe aspekty wykorzystania druku 3d w medycynie regeneracyjnej Prof. dr hab. med. Zygmunt Pojda, Zakład Hematologii Doświadczalnej, Centrum Onkologii – Instytut Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
12:50 Prezentacja Sponsora
13:20 Zastosowania druku 3D w architekturze
13:40 Zastosowanie druku 3d w planowaniu zabiegów ortopedycznych
14:00 Przerwa kawowa
14:35 Praktyczne aspekty wykorzystania druku 3D w weterynarii
14:55 Bioimplanty do regeneracji ubytków tkanki kostnej wytwarzane z zastosowaniem drukarek 3D mgr inż. Barbara Ostrowska, Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, Projekt Bio-Implant
15:15 Drukowanie 3D a bankowanie tkanek i komórek – współpraca czy współzawodnictwo? dr n. med. Artur Kamiński Dyrektor Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek
15:40 Dyskusja
16:00 Zakończenie

Koszt udziału jednej osoby w Konferencji:

  • 400 PLN netto
  • 800 PLN netto – dla przedstawicieli biznesu (producentów rozwiązań oraz dystrybutorów)

Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego faksem na numer (22) 355 85 18, lub elektronicznie. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 506 168 451.

CD3D jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

2 Comments

  1. Czyli coś takiego? ;]

    Na poprzedniej edycji szału nie było… Wartościowy wykład zaprezentował Pan z Łodzi, reszta to „teorie druku 3D” prezentowane w formie slajdów…

    1. Generalnie w Łodzi jest dużo sensownych ludzi 🙂

Comments are closed.

You may also like

More in News