12.02.2015 – konferencja „3D Print Conference” w Baku, w Azerbejdżanie

1

12 lutego 2015, w Park Inn by Radisson Hotel w Baku – stolicy Azerbejdżanu, odbędzie się konferencja poświęcona drukowi 3D – 3D Print Conference. Do tej pory tego typu konferencje odbywały się z powodzeniem w Ałmatach (Kazachstan), Kijowie (Ukraina) i Moskwie (Rosja). Baku jest jednym z najbardziej perspektywicznych miejsc w kategoriach nowych technologii na Wschodzie, z bardzo dynamicznie rozwijającą się sferą produkcji opartej o nowe technologie. Otwierane są tam wyspecjalizowane centra badawcze jak również prowadzone są działania promujące rozwój obszarów naukowych. Lutowa konferencja będzie poświęcona w całości technologii druku 3D, z dużym naciskiem na wykorzystywanie jej w architekturze, sztuce, jubilerstwie, medycynie, produkcji filmowej i edukacji, jak również branży spożywczej i rozrywkowej.

Swój udział na konferencji zapowiedziały firmy z Rosji, Azerbejdżanu, Turcji, kilku krajów europejskich oraz USA. Zamierzają tam zaprezentować szereg różnych technologii druku 3D jak również poprowadzić wykłady i warsztaty, na których będą prezentować je w użyciu. Organizatorzy dużą uwagę przykładają do wymiany międzynarodowych doświadczeń w tym zakresie, dlatego wszystkie prelekcje będą odbywały się w trzech językach: rosyjskim, azerskim i angielskim.

4

W konferencji wezmą udział czołowi przedstawiciele branży druku 3D z wybranych krajów. Głównym sponsorem wydarzenia jest firma 3D Project, która specjalizuje się w pracach projektowych i szybkim prototypowaniu dla branży energetycznej i paliwowej – w tym dla elektrowni atomowych i platform wiertniczych. Oprócz tego, pozostałymi sponsorami są Prin Product z St. Petersburga, Inter Technics z Baku i Cybercom z Moskwy.

2

W trakcie konferencji zostaną poruszone następujące tematy:

  • jak zaimplementować technologię druku 3D w przedsiębiorstwie i jak na tym zarabiać?
  • jak zaimplementować technologię druku 3D w medycynie?
  • jakie możliwości daje druk 3D w jubilerstwie, modzie, branży spożywczej i architekturze?
  • w jaki sposób druk 3D zmieni system edukacyjny i naukowy w Azerbejdżanie?

Jedną z atrakcji wydarzenia będzie drukowana przez rosyjską firmę Picaso 3D panorama Baku. Uczestnicy konferencji będą mogli na żywo obejrzeć jak ona powstaje?

3

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do kontaktu z organizatorem: www.3dprint.az oraz [email protected].

CD3D jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Áàøíè îãíÿ â Áàêó

DODAJ KOMENTARZ:

1 komentarz

Leave A Reply