21.02 – 23.02.2015 – SYMPOZJON – „modelowanie w mechanice” w Ustroniu

0

Już w najbliższy weekend, w dniach 21.02 – 23.02.2015, w Ustroniu w hotelu Jaskółka, odbędzie się SYMPOZJON – „Modelowanie w mechanice, ważne wydarzenie naukowe, organizowane po raz 54-ty przez Politechnikę Śląską. Na sympozjum przyjeżdżają naukowcy i dziekani wszystkich wyższych uczelni technicznych w Polsce. W tym roku „gwiazdą” sympozjum będzie temat druk przestrzenny oraz drukarki 3D oparte o polską myśl techniczną, opatentowane i wytwarzane w Polsce.

W hallu hotelu Jaskółka w Ustroniu odbędzie się pokaz drukarek 3D, zostaną zaprezentowane metody projektowania pod druk 3D oraz sam proces druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się jak działają drukarki 3D, na czym polega sama technologia etc. Na sympozjum będzie ponad 200 naukowców i dla tej grupy będzie prezentowany druk 3D oraz urządzenia, w kilku zamkniętych sesjach, przeznaczonych wyłącznie dla naukowców. Niezależnie od tego odbędą się pokazy otwarte dla wszystkich osób z zewnątrz, czyli młodzieży pasjonatów nowych technologii z okolic Bielska, Cieszyna czy Skoczowa, jak również osoby które zdecydują się przyjechać specjalnie na to wydarzenie z innych zakątków kraju.

Osobą odpowiedzialną za pokaz i prezentacje jest dr hab. inż. Damian Gąsiorek – pracownik naukowy Politechniki Ślaskiej, jak również szef rozwoju drukarek 3D w firmie 3DGence.

Niezależnie od kwestii związanych stricte z technologią druku 3D, ze swoimi wykładami wystąpią:

SOBOTA 21.02.2015

  • Bogdan Dembiński – „Pitagorejsko-platoński projekt matematycznego przyrodoznawstwa – u źródeł cywilizacji technicznej
  • Tadeusz Burczyński – „Modelowanie wieloskalowe systemów
  • Wojciech Kacalak – „Modelowanie kumulacji skutków wielkiej liczby zdarzeń losowych w procesach kształtowania topografii powierzchni podczas ich obróbki
  • Damian Gąsiorek – „Badania modelowe i doświadczalne procesów dynamicznych cięcia gilotynowego pakietów blach poligraficznych”.

NIEDZIELA 22.02.2015

  • Arkadiusz Mężyk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego, Politechnika Śląska – „Badania naukowe w zakresie Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej
  • Mirosław Pajor, Dyrektor Instytutu Technologii Mechanicznej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – „Mechatroniczne systemy sterowania i nadzorowania inteligentnych obrabiarek CNC
  • Zbigniew Pater, Dziekan Wydziału Mechanicznego, Politechnika Lubelska – „Lubelska Kraina Mechatroniki
  • Marek MalawskI, Szef Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych – „Rola i zadania Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych
  • Karol Życzkowski, Centrum Fizyki Teoretycznej PAN – „Matematyka wyborcza: Każdy głos się liczy!

Szczegółowy program sympozjum znajduje się pod tym adresem. Rejestracja uczestników rozpoczyna się w sobotę, 21.02.2015 w hotelu Jaskółka, przy ul. Zdrojowej 10 w Ustroniu.

Grafika: [1]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.