25.10.2014 – FRE3MAKE – trójmiejskie forum twórców domowej elektroniki i fabrykacji

0

Jesień to okres targowy, nic zatem dziwnego, że event goni event. 25 października 2014 r. w Gdyni, na terenie Nowych Prototypowni PPNT odbędzie się spotkanie integrujące społeczność użytkowników elektroniki, robotyki, fabrykacji i entuzjastów nowych technologii. Jest to kontynuacja zeszłorocznego wydarzenia – 3Dw3M, które zgromadziło bardzo wiele firm z branży druku 3D jak również szereg entuzjastów i hobbystów. Podczas eventu odbędą się wystąpienia i prelekcje dotyczące m.in. zagadnień druku 3D, wykorzystania platform Raspberry Pi, Arduino, AVR oraz obrabiarek CNC. W trakcie imprezy planowany jest również konkurs, który pozwoli uczestnikom zaprezentować możliwości wystawionych przez siebie urządzeń.

Forum jest połączeniem trzech znanych na świecie typów spotkań tj. Raspberry Jam, Arduino Day oraz Dni druku 3D. Dla twórców chcących zaprezentować swoje projekty przygotowane zostaną stanowiska, gdzie można będzie bezpiecznie ustawić drukarkę, frezarkę, robota lub jakiekolwiek inne układy elektroniczne. Osoby dopiero planujące rozpoczęcie przygody elektroniką w duchu open hadware, będą miały niepowtarzalną okazję spotkać i porozmawiać z osobami zajmującymi się fabrykacją domową oraz zdobyć wiedzę w tym zakresie.

plakaty_cdg_plik_otwarty_font

Forum odbędzie się w Nowych Prototypowniach Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego Gdynia. Miejsce to powstaje z inicjatywy Centrum Designu Gdynia w celu testowania nowych rozwiązań, spotkań z przedstawicielami sektora przemysłów kreatywnych oraz organizacji wydarzeń wystawienniczych. Event będzie odbywał się w godzinach 9.00 do 17.00. Aktualnie przygotowywany jest szczegółowy program wydarzenia, które lada moment powinien być dostępny na stronie: www.fre3make.pl.

3Dw3M relacja 05

Osoby zainteresowane zaprezentowaniem swojego projektu mogą zgłosić go wysyłając maila na adres: [email protected] w treści maila wpisując krótki opis projektu oraz jego zdjęcia, lub wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej forum.

CD3D jest patronem medialnym tego wydarzenia.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply