30.05.2015 – Opolski Festiwal Robotów 2015

0

30 maja 2015 r. w budynku Politechniki Opolskiej, przy ul. S. Mikołajczyka 16 w Opolu, odbędzie się druga edycja OFR – Opolskiego Festiwalu Robotów. Jest to wydarzenie jednodniowe, które będzie trwało w godzinach 10:00 – 17:00. Opolski Festiwal Robotów jest drugą edycją największych w woj. opolskim międzynarodowych zawodów robotów mobilnych. W pierwszej edycji OFR (2014), w 7 kategoriach zmagań robotów udział wzięło ponad 130 zawodników z ponad 120 robotami, z Polski, Czech oraz Portugalii. Zmaganiom towarzyszył doping ok. 3000 osób, jednakże w tym roku organizatorzy spodziewają się, że zawody obejrzy już ponad 5000 widzów. Dodatkowo, oprócz zawodów planowana jest specjalna strefa poświęcona technologii druku 3D.

OFR jest organizowany przez Politechnikę Opolską oraz Stowarzyszenie Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków. Jak podkreślają to organizatorzy wydarzenia – nie jest ono nastawione na zysk, jego ideą jest wspieranie i promowanie społeczności konstruktorów robotów, a wszystkie otrzymane środki finansowe, materiały, usługi itp. w całości są wykorzystywane do przygotowania samej imprezy.

Jeśli chodzi o stworzenie specjalnej strefy druku 3D, to przyświecają tej inicjatywie dwa cele: po pierwsze, druk 3D w naturalny sposób łączy się z tworzeniem robotów, są to dość pokrewne tematy, które niejednokrotnie przenikają się nawzajem. Po drugie, do tej pory w województwie opolskim nie obyło się żadne duże, zorganizowane wydarzenie poświęcone tej tematyce, dlatego będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zaprezentować jej możliwości i zalety szerokiemu gronu odbiorców, które – być może, będzie miało pierwszy raz styczność z tą technologią.

OFR 01

Organizatorzy OFR pragną dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych tym tematem osób – zarówno zwykłych uczestników wydarzenia, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć drukarki 3D w akcji, jak również firm zajmujących się produkcją drukarek 3D oraz konstruktorów urządzeń amatorskich, którzy będą mogli zaprezentować swoje dokonania niezwykle szerokiemu gronu osób.

OFR 02

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www.ofr.po.opole.pl. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zachęcamy do kontaktu mailowego na adres redakcji: [email protected].

CD3D jest patronem medialnym wydarzenia.

OFR 03

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.