3D Partsource – wyszukiwarka gotowych części do druku 3D

0

Każdy kto poszukiwał kiedykolwiek w internecie gotowych modeli 3D (do druku 3D i nie tylko) spotkał się z dość oczywistym problemem – niezwykle trudno znaleźć właściwy projekt za pomocą wyszukiwarki tekstowej. Brytyjska firma 3D Industri.es stara się znaleźć rozwiązanie dla tego problemu w postaci swojego serwisu internetowego: www.3dpartsource.com. Na czym miałoby to polegać?

3DPartSource

W serwisie znajduje się dość obszerna (jak na początek) baza gotowych obiektów 3D, które można szukać w tradycyjny sposób ze względu na technologię, kategorię, rodzaj dedykowanego materiału, jak również ze względu na dostawcę (serwis korzysta z zasobów kilku renomowanych firm). Inną, dużo bardziej przydatną opcją, jest przeszukiwanie zasobów bazy przez… drag&drop. Wystarczy przeciągnąć plik STL lub PLY w obszar uploadu a serwis rozpozna go i dopasuje najbardziej pasujące modele.

Tak to rozwiązanie opisuje CEO 3D Industi.es, Seena Rejal: „W celu upraszczania i bardziej trafnego wyszukiwania danych nt. obiektów 3D, staramy się sprawić aby nasze bazy danych były ‚rozumne’, umożliwiając zaawansowane rozpoznawanie zawartości pliku 3D. To podejście wzmocni ideę dzielenia się obiektami 3D w sieci oraz współpracę przy ich tworzeniu, dzięki czemu w temat zaangażuje się większa ilość profesjonalistów a w konsekwencji zwiększą się szanse na masowe przyswojenie sobie tej technologii”.

 

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.