3D Show w Warszawie po raz kolejny będzie gościć Koziołek Design – twórców słynnej „New Warsaw”

0

16 października 2015 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej na Pl. Politechniki 1 odbędzie się II edycja 3D Show – jednej z dwóch największych imprez targowych poświęconych technologii druku 3D w Polsce. Podobnie jak i poprzednim razem, także i teraz nie zabraknie całego szeregu dodatkowych atrakcji, które poszerzają główne spektrum całego wydarzenia. W zeszłym roku odwiedzający targi mogli podziwiać m.in. model „New Warsaw” – nowej odsłony kultowego, polskiego samochodu autorstwa biura konstrukcyjnego Koziołek Design. W tym roku zespół pod przewodnictwem Michała Koziołka zaprezentuje dwa kolejne projekty – Husarius, pierwszy polski motocykl sportowy oraz Aguara, samochód sportowy przeznaczony do wyścigów torowych.

Poprzednia edycja targów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wystawców jak i odwiedzających targi. Organizatorzy imprezy wierzą, iż w tym roku uda się im poprawić zeszłoroczne wyniki, zarówno pod względem prezentowanych firm jak i odwiedzających.

Husarius – pierwszy polski sportowy motocykl, bardzo mocno postawiono na nowoczesne technologie wykorzystując do budowy nadwozia drukowane w technologii druku 3D. Na chwilę obecną napędzany 4 cylindrowym silnikiem o pojemności 600 ccm i mocy 100 KM. W przyszłości układ napędowy zostanie zastąpiony przez dwa silniki elektryczne generujące łączną moc 67kW. Za elementy drukowane odpowiada 3D Lab, oficjalny dystrybutor 3D Systems w Polsce. Na targach zostanie zaprezentowany pierwszy, gotowy prototyp tego motocykla!

Husarius

Aguara to sportowy, jednoosobowy pojazd z przeznaczeniem głównie na tor. Posiada klasyczny napęd na tylne koła i silnik motocyklowy o mocy 200 KM. W prototypie użyta zostanie rama stalowa, którą docelowo zastąpi karbonowy szkielet. Większą część nadwozia wykonano w technologii druku 3D. Roczna produkcja pojazdu będzie limitowana do 20 modeli. Za wydruk 3D Aguary odpowiadają warszawscy specjaliści od nietuzinkowych projektów – firma Monkeyfab!

Aguara

Ponadto organizatorzy zapewniają, że w czasie targów pojawi się jeden z największych wydruków na świecie, stworzony w ramach 1 wydruku! Szczegóły już wkrótce…

Wśród patronów honorowych targów znalazły się m.in.:

  • Ministerstwo Gospodarki
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  • Stowarzyszenie Elektryków Polskich
  • Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Już w najbliższy poniedziałek, 14 września zostanie uruchomiona nowa odsłona serwisu targowego www.3dshow.pl.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.