3Drukarki.pl wprowadzają do oferty Dimafix PEN – klej adhezyjnej w sztyfcie

5

Dimafix to jeden z najpopularniejszych środków adhezyjnych dla drukarek 3D typu FDM na rynku. Jest rozpylany w formie sprayu na stół roboczy drukarki 3D i reaguje w momencie gdy temperatura stołu przekracza 50°C. Niestety jego forma stanowi z jednej strony zaletę, gdyż preparat jest bardzo łatwy w obsłudze, ale z drugiej wadę – jeżeli naniesiemy go bezpośrednio na stół urządzenia, bez wcześniejszego zdejmowania go, rozpyli się on także na podzespoły drukarki 3D, co na dłuższą metę nie jest korzystne dla drukarki 3D (bądź co bądź rozpylamy klej).

Producent Dimafixu postanowił rozwiązać ten problem w bardzo prosty sposób – jego środek zyskał właśnie nową formę w postaci kleju w sztyfcie, który rozprowadzamy na powierzchni stołu w dokładnie taki sam sposób jak klej biurowy. Produkt o nazwie Dimafix PEN trafił właśnie do oferty sklepu 3Drukarki.pl.

Dimafix PEN współpracuje z najpopularniejszymi materiałami do druku 3D jak PLA, ABS, PVA, HIPS, czy TPE. Podobnie jak w przypadku sprayu, przyczepność podłoża jest aktywowana powyżej 50°C. Gdy spada poniżej tej wartości klej traci swoją właściwość i modele można zdjąć ze stołu. Wg zapewnień producenta klej bardzo łatwo usuwa się z podłoża – wystarczy przemyć je zimną wodą.

W opakowaniu znajduje się 90 ml, a jego koszt to 57 PLN.

Źródło: www.3drukarki.pl

DODAJ KOMENTARZ:

5 komentarzy

 1. Avatar

  90 ml w pisaku za 57 zł ?!? Zwykły 400 ml w spray,u kosztuje 49 zł ……..

 2. Avatar

  Spray 400ml to w rzeczywistości 100ml produktu + 300ml czynnika miotającego 🙂
  Magia opakowania 🙂
  Ten w pisaku powinien starczyć na dłużej, nakładasz tylko tam gdzie potrzebujesz, nic nie idzie w powietrze.

 3. Avatar

  Pisak sam w sobie bardzo fajny .Jeśli w Spray,u jest faktycznie 100 ml substancji czynnej (już używam jednej butelki chyba z pół roku) to nie ma co się zastanawiać nad tym pisakiem :).

  Ps. Ja nie mam problemu z myciem drukarki z dimafixu (zrobiłem za duży stół i używam tylko jego środkowej części) 😛

 4. Avatar

  Ale możesz mieć problem np. z zalepiającymi się wiatrakami. Resztki spray’u na prowadnicach raczej nie wpływają specjalnie pozytywnie na łożyska. No i ten piękny zapach… 🙂