3Drukarki.pl wprowadzają do oferty Dimafix PEN – klej adhezyjnej w sztyfcie

5

Dimafix to jeden z najpopularniejszych środków adhezyjnych dla drukarek 3D typu FDM na rynku. Jest rozpylany w formie sprayu na stół roboczy drukarki 3D i reaguje w momencie gdy temperatura stołu przekracza 50°C. Niestety jego forma stanowi z jednej strony zaletę, gdyż preparat jest bardzo łatwy w obsłudze, ale z drugiej wadę – jeżeli naniesiemy go bezpośrednio na stół urządzenia, bez wcześniejszego zdejmowania go, rozpyli się on także na podzespoły drukarki 3D, co na dłuższą metę nie jest korzystne dla drukarki 3D (bądź co bądź rozpylamy klej).

Producent Dimafixu postanowił rozwiązać ten problem w bardzo prosty sposób – jego środek zyskał właśnie nową formę w postaci kleju w sztyfcie, który rozprowadzamy na powierzchni stołu w dokładnie taki sam sposób jak klej biurowy. Produkt o nazwie Dimafix PEN trafił właśnie do oferty sklepu 3Drukarki.pl.

Dimafix PEN współpracuje z najpopularniejszymi materiałami do druku 3D jak PLA, ABS, PVA, HIPS, czy TPE. Podobnie jak w przypadku sprayu, przyczepność podłoża jest aktywowana powyżej 50°C. Gdy spada poniżej tej wartości klej traci swoją właściwość i modele można zdjąć ze stołu. Wg zapewnień producenta klej bardzo łatwo usuwa się z podłoża – wystarczy przemyć je zimną wodą.

W opakowaniu znajduje się 90 ml, a jego koszt to 57 PLN.

Źródło: www.3drukarki.pl

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.