3NOVATICA przeprowadza gruntowną restrukturyzację – Krzysztof Dymianiuk i Magda Bajska poza firmą

2

3NOVATICA – producent niskobudżetowych drukarek 3D GATE 2.0 i FLEXA do niedawna był jednym z liderów polskiego rynku druku 3D. Niestety, ostatnie miesiące to pasmo rozczarowań – firma miała problemy z bieżącą realizacją zamówień, szwankował serwis i obsługa gwarancyjna. Na należącym do firmy forum MójRepRap.pl co chwilę pojawiały się wątki zakładane przez klientów, zgłaszających problemy z zakupionymi urządzeniami.

Na przełomie 2015 i 2016 roku 3NOVATICA rozpoczęła wdrażanie programu restrukturyzacyjnego. W efekcie zwolniony został z funkcji R&D Managera współtwórca firmy – Krzysztof Dymianiuk oraz jego wieloletni współpracownik – Witold Regliński, pełniący obowiązki głównego serwisanta. Od tej pory Dymianiuk nie był już pracownikiem firmy, ale w dalszym ciągu był jej mniejszościowym współwłaścicielem.

Teraz 3NOVATICA wchodzi w kolejny etap zmian – firma przekształciła się ze spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej siedziba została przeniesiona z Warszawy do podwrocławskiego Jaworu. Niestety, z funkcją CEO pożegnała się również powszechnie lubiana i ceniona w branży Magda Bajska.

3Novatica 1

Magda Bajska

W piątek (08.04.2016) na stronie internetowej 3NOVATICA pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie:

1 kwietnia 2016 roku Zgromadzenie Wspólników spółki 3NOVATICA Sp. z o.o. Sp. kom. podjęło decyzję o rozwiązaniu spółki i przekazaniu majątku do spółki 3NOVATICA Sp. z o.o.

Motorem tych działań jest restrukturyzacja kapitałowa działalności oraz potrzeba przeprojektowania modelu funkcjonowania i strategii produktowej.

Jednocześnie przepraszamy klientów i użytkowników naszych produktów za przejściowy spadek poziomu obsługi klienta, który ma związek ze zmianami właścicielskimi, kierowniczymi oraz głęboką reorganizacją struktury i modelu funkcjonowania.

Jesteśmy przekonani, że efekty tych zmian przełożą się na istotne zwiększenie poziomu jakości obsługi naszych klientów oraz na poszerzenie i ulepszenie portfolio oferowanych produktów.

Zaktualizowane dane teleadresowe oraz punkty kontaktu z klientem przedstawiamy na naszej stronie www.3novatica.com.

O szczegółach dalszych zmian będziemy sukcesywnie Państwa informować za pomocą dotychczasowych kanałów komunikacyjnych, jak również poprzez bezpośredni kontakt naszych przedstawicieli ds. obsługi partnerów biznesowych.

Robert Postuła – Członek Zarządu 3NOVATICA Sp. z o.o.

Dzisiaj udało nam się skontaktować zarówno z Krzysztofem Dymianiukiem, Magdą Bajską jak również z Robertem Postułą, którzy potwierdzili, iż ich drogi biznesowe ostatecznie się rozeszły. Tak jak wspomniałem powyżej, Dymianiuk zaprzestał jakiejkolwiek działalności związanej z firmą 31 grudnia 2015 r. Magda Bajska koordynowała w dalszym ciągu działania sprzedażowe, jednak były one mocno ograniczone, z uwagi na wskazane w cytowanym komunikacie problemy natury reorganizacyjnej.

Gala CD3D 61

Krzysztof Dymianiuk

Od kwietnia br. firma pod wodzą Roberta Postuły rozpoczyna nowy etap. Wszystkie działania – dotyczące zarówno rozwoju nowych produktów, jak i ich produkcji i sprzedaży zostały scentralizowane i są prowadzone w Jaworze. Dla przypomnienia – wcześniej dział R&D znajdował się w Darłowie, dział sprzedaży i marketingu w Warszawie, a produkcja w obecnej siedzibie spółki.

3NOVATICA to nie tylko drukarki 3D, lecz również największe w Polsce forum poświęcone niskobudżetowemu drukowi 3D – MójRepRap.pl. W zeszłym tygodniu jego założyciel – Krzysztof Dymianiuk poinformował, że formalnie rezygnuje z roli głównego administratora przekazując ją w ręce spółki. Spytaliśmy Roberta Postułę, jakie będą dalsze losy forum oraz kto będzie nim administrował?

W otrzymanym oświadczeniu czytamy, że aktualnie trwa audyt obecnych regulaminów forum oraz dostosowywanie ich do aktualnej sytuacji prawnej. W kolejnym etapie, administracja zostanie przekazana wybranym przez spółkę osobom. Gdy tylko ten etap dobiegnie końca, wszystkie informacje w tej sprawie zostaną przekazane na forum w formie stosownego oświadczenia.

3NOVATICA powstała w 2014 roku w oparciu o Unique Design – firmę założoną przez jednego pionierów ruchu RepRap w Polsce, Krzysztofa Dymianiuka, który jako pierwszy składał i sprzedawał drukarki 3D w naszym kraju. Pierwszym produktem firmy była drukarka 3D do samodzielnego montażu GATE, która była jednym z najczęściej kupowanych ego typu urządzeń w Polsce w 2014 i 2015 roku. Kolejnymi urządzeniami firmy była dwugłowicowa FLEXA oraz następca GATE’a – GATE 2.0, występujący już wyłącznie w wersji złożonej.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.