AEMCA wprowadza do oferty drukarki 3D typu SLS XYZPrinting

0

AEMCA – oficjalny dystrybutor drukarek 3D tajwańskiej firmy XYZPrinting wprowadza do oferty przemysłowe drukarki 3D typu SLS – MfgPro230 xS, które oficjalnie zadebiutowały na rynku jesienią zeszłego roku podczas targów formnext we Frankfurcie nad Menem. Urządzenia charakteryzują się obszarem roboczym na poziomie 23 x 23 x 23 cm, laserem CO2 o mocy 30W oraz możliwością drukowania z szerokiej gamy materiałów termoplastycznych. Oczywiście jak na maszyny tajwańskiego producenta przystało, ich cena i w tym przypadku jest wyjątkowo atrakcyjna, oscylując na poziomie zaledwie 289.000 PLN brutto!

XYZPrinting to lider światowego rynku pod względem liczby sprzedanych drukarek 3D. Do tej pory specjalizował się w produkcji urządzeń desktopowych, pracujących w technologiach FDM, SLA i DLP. Pod koniec zeszłego roku zaprezentował dwa nowe urządzenia, pozycjonujące go w segmencie przemysłowym – maszynę typu SLS, MfgPro230 xS oraz typu Binder Jetting, PartPro350 xBC. Drukarki 3D były po raz pierwszy prezentowane na zeszłorocznym formnext – teraz oficjalnie wkraczają do Polski  za sprawą AEMCA, która od 2014 roku dostarcza urządzenia XYZPrinting na rodzimy rynek.

MfgPro230 xS to drukarka 3D, która pod względem specyfikacji technicznej w niczym nie ustaje bez porównania droższym konkurentom produkowanym przez EOS czy 3D Systems. Urządzenie może drukować z poliamidów: Nature PA, Black PA, White PA, Composite PA, Flexible PA, High temperature PA oraz TPU i PMMA. Szybkość pracy to 1 litr na godzinę.

Czas oczekiwania na drukarkę 3D to 6 tygodni. Firmy, które dokonają zamówienia jeszcze w marcu br., mogą liczyć na darmową dostawę, instalację i szkolenie z zakresu obsługi urządzenia.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.