Afinia H800, czyli amerykańska wersja Up! BOX

2

W Połowie września zeszłego roku mieliśmy przyjemność jako pierwsi na świecie poinformować o premierze nowej niskobudżetowej drukarki 3D TierTime – Up! BOX. Niestety urządzenie, które może znacząco zmienić układ sił na rynku ze względu na swoje fantastyczne parametry techniczne i relatywnie niską cenę, wciąż czeka na debiut. Początkowo mówiono o końcówce 2014 roku, obecnie przewiduje się, że nastąpi to nie później niż w pierwszym kwartale 2015. Tymczasem za oceanem, klienci będą musieli czekać na tą drukarkę 3D co najmniej do maja. Up! Box będzie sprzedawany tam pod amerykańską marką – Afinia, a urządzenie będzie nosić nazwę H800. Poza nazwą i delikatnie zmienioną obudową będzie to identyczna drukarka 3D. Co ciekawe, jest już znana jej cena.

TierTime to jedna z najbardziej uznanych marek produkujących drukarki 3D na świecie. W niedawnym plebiscycie branżowym CD3D, firma zdobyła dwie nagrody dla NAJLEPSZEJ ZAGRANICZNEJ FIRMY ROKU 2014 oraz NAJLEPSZEJ ZAGRANICZNEJ DRUKARKI 3D ROKU 2014. O ile jeszcze w pierwszym przypadku wygrała z drugim na liście MakerBotem zaledwie o jeden głos, o tyle w przypadku drukarki 3D była już bezkonkurencyjna. Jest to o tyle symptomatyczne, iż flagowy produkt firmy w tym segmencie – Up! 2 Plus, od blisko dwóch lat jest praktycznie niezmienione (nie licząc drobnych poprawek w oprogramowaniu i firmwarze). Up! Box / Afinia H800 łączą zatem wszystko to co najlepsze w dotychczasowych urządzeniach z szeregiem dodatkowych funkcjonalności.

Dla przypomnienia, nowa drukarka 3D TierTime ma następujące parametry techniczne:

 • obszar zadruku: 25,5 x 20,5 x 20,5 cm
 • ilość głowic drukujących: 1
 • wysokości warstw do wyboru: 0,1 / 0,15 / 0,20 / 0,25 / 0,3 / 0,35 / 0,4 mm
 • podgrzewany stół roboczy
 • podgrzewana komora robocza
 • materiały do druku 3D: ABS, PLA
 • automatyczna kalibracja stołu
 • komunikacja: USB, z możliwością odpięcia drukarki 3D po wgraniu modelu do drukarki 3D.

Co ważne, cena Polsce ma być niższa niż 10.000 PLN, co potwierdza oficjalna cena na USA, która została ustalona na 1899 $ (ok. 6200 PLN + podatki, cła i transport).

Afinia H800

Up! Box to aktualnie chyba najbardziej oczekiwana drukarka 3D… W gruncie rzeczy, wszystko co TierTime musi zrobić, to odtworzyć Up! Plus 2 w nowej konstrukcji, wyposażoną w dużą, zamkniętą i podgrzewaną komorę roboczą. Jeśli to się powiedzie – na rynek trafi prawdziwa petarda. Z drugiej jednak strony – zeszłoroczne perypetie nowych MakerBot Rplicatorów – a przede wszystkim nowatorskiego smart extrudera, którego pierwsze wersje okazały się wielkim fiaskiem, pokazały że na dłuższą metę nie można być pewnym niczego…

Źródło: www.3ders.org
Grafika: [1] [2]

DODAJ KOMENTARZ:

2 komentarze

 1. Avatar

  Czyżby nasz rodzimy producent zdążył z czymś wyskoczyć?
  W ogóle 2015 zapowiada się ciekawie w branży 3D 😉