Amerykański Chopper i motocykl z chińskim smokiem z drukarki 3D

0

Orange County Choppers to chyba najbardziej rozpoznawalna na świecie firma produkująca choppery – wszystko za sprawą serialu „Amerykański Chopper” emitowanego na Discovery Channel. Mimo, że emisja programu już się skończyła, a drogi panów Teutul dawno się rozeszły i każdy z nich pracuje na własny rachunek, OCC nadal istnieje i produkuje wyjątkowe maszyny. Niedawno wykonała niesamowity projekt w postaci choppera owiniętego… chińskim smokiem. Smok został w całości wykonany na drukarce 3D.

Źródło: www.tctmagazine.com

Źródło: www.tctmagazine.com

Od kilku lat, OCC wykorzystuje technologię druku 3D w produkcji elementów do swoich chopperów. Firma pracuje na Fortus 400mc 3D Production System Stratasysa. Główny projektant, Jason Pohl, bardzo chwali sobie pracę przy użyciu tego urządzenia: „to co jest świetne w technologii druku 3D, to to, że można pracować nad pełnym modelem stworzonym podczas etapu projektowego, bez żadnych dodatkowych przygotowań. Wystarczy wyeksportować plik STL, wysłać go do drukarki i zająć się kolejnymi rzeczami. Fortus wykonuje perfekcyjną replikę tradycyjnego modelu, bez żadnej dodatkowej obróbki czy nadzoru specjalisty„.

occ - dragon chopper 02

Źródło: www.tctmagazine.com

Na zamówienie chińskiego klienta, OCC zaprojektowało motocykl w kształcie smoka. Wyposażony w silnik 100 cali sześciennych i ramę z Rolling Thunder Frames, chopper jest przystosowany do zwykłej jazdy na drodze. Projekt został przygotowany na 3D Studio Max i zawiera całą masę wyjątkowych detali jak rogi, zęby, powieki, czy nozdrza smoka. „W przeszłości wycinalibyśmy główę z pianki, wykonując co najmniej dziesiątki prób i ustawień by uchwycić wszystkie kąty i podcięcia” – mówi Pohl. „Maszyna Stratasysa odwzorowała akżdy najmniejszy szczegół z mojego projektu. Gdy położyłem wydrukowaną głowę smoka na biurku, myślałem, że lada chwila ożyje” – dodał śmiejąc się.

Projekt choppera spotkał się z dużym uznaniem klienta, tym bardziej, ze dzięki nowoczesnej technologii druku 3D, udało się go stworzyć szybciej i taniej niż tradycyjnymi – dotychczasowymi metodami. I tak oto druk 3D po raz kolejny zagościł w wielkim świecie mediów i telewizji. Poniżej klip z tworzenia modelu smoka.

Orange County Choppers – Dragon Head from Eric Jenson, Jenson Studios, LLC on Vimeo.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.