XYZprinting jako lider branży niskobudżetowego druku 3D musi cały czas utrzymywać czujność, aby tego miejsca nie stracić. Z tego właśnie względu do bardzo bogatej już oferty produktowej regularnie dodaje nowe modele. Do ważniejszych, tegorocznych premier zaliczyć możemy przede wszystkim da Vinci Nobel Superfine DLP oraz da Vinci Full Color. Najnowszym dziełem Tajwańczyków jest da Vinci Super – drukarka 3D przeznaczona przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych.

Lista drukarek 3D od XYZprinting zdaje się nie mieć końca, a z każdym kolejnym rokiem liczba ta zwiększa się coraz bardziej. Większość z nich to modele przeznaczone na rynek konsumencki, o czym świadczy przede wszystkim ich cena oraz zastosowane rozwiązania konstrukcyjne. W bieżącym roku można odnieść wrażenie, że firma spolaryzowała nieco swoje działania w kierunku rynku związanego z profesjonalnym zastosowaniem druku 3D, czego przykładem są wspomniane we wstępie modele Superfine oraz Color.

Za przeznaczeniem da Vinci Super przemawiają przede wszystkim jej parametry. Urządzenie to posiada duży obszar roboczy, który mieści się w przestrzeni o zakresie 300 x 300 x 300 mm. Pozwala to na drukowanie wielu obiektów jednocześnie lub jednego większego modelu, bez konieczności dzielenia go na mniejsze elementy.

Największą zaletą jest jednak otwarcie ekosystemu na możliwość korzystania z filamentów firm trzecich. Otwiera to drogę do stosowania tworzyw, których XYZprining nie posiada jeszcze w swojej ofercie. Ważne jest jednak to, że drukarka 3D jest do tego typu materiałów przystosowana. W chwili obecnej bez problemu możemy więc drukować na niej z PLA, ABS, TPA, PETG, Tough PLA, a w niedalekiej przyszłości również z nylonu oraz kompozytów z domieszkami metali i włókna węglowego.

Z funkcji poprawiających jakość wydruków oraz usprawniających pracę z da Vinci Super warto wymienić przede wszystkim nowy ekstruder, który wyposażono w kanał chłodząco-grzejący, automatyczną kalibrację prawidłowej odległości głowicy od platformy roboczej, poprawioną stabilność konstrukcji, która umożliwia wykonywanie dużych wydruków oraz kolorowy, dotykowy panel LCD. Dodatkowo mamy możliwość korzystania z pauzy, umożliwiającej zmiany filamentu oraz systemu wznawiającego wydruk po awarii zasilania.

Drukarkę 3D da Vinci Super wyceniono na 12.900 zł, co biorąc pod uwagę jej obszar roboczy jest ceną dość atrakcyjną. Urządzenie możemy nabyć u polskiego dystrybutora marki, firmy Aemca. Do końca miesiąca możemy kupić ją w promocyjnej cenie 11.900 zł.

Źródło: www.3dprint.com, www.aemca.pl

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like