3D Services

3D Services
Dane firmy

3D Services Elżbieta Jabłońska
ul. 16 Stycznia 56/1
05-530 Góra Kalwaria
Poland

Email: [email protected]
Telefon: +48 733 171 629

WWW: https://www.3d-services.eu

Mapa
Opis

Firma 3D Services swoja działalność rozpoczęła w 2014 roku. Zajmujemy się projektowaniem, prototypowaniem i produkcją wyposażenia dla UAV.

Od 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą MarkForged i staliśmy się jedynym autoryzowanym dystrybutorem drukarek 3D, filamentów oraz akcesoriów tej firmy w Polsce. Dodatkowo świadczymy również usługi wydruku 3D z wykorzystaniem drukarek Mark Two.

Oferta

Podstawowa charakterystyka drukarek 3D MarkForged:

  • Drukarki 3D Markforged są zaprojektowanie w celu wzmocnienia części ciągłymi włóknami o dużej wytrzymałości dzięki czemu możemy robić wydruki kompozytowe o porównywalnej wytrzymałości do aluminium, a dzięki najnowszej drukarce Metal X, która będzie dostępna w sprzedaży od września 2017 roku, drukować części z metalu   w technologii ADAM (Atomic Diffusion Additive Manufacturing).
  • Markforged tworzy portfolio materiałów o wysokiej wytrzymałości dzięki zastosowaniu swoich tworzyw sztucznych, tj. wytrzymałego Nylonu i Onyxu, a także ze wszystkimi ciągłymi włóknami, które ma w swojej ofercie: włókno węglowe, włókno szklane, Kevlar oraz wysokotemperaturowe włókno szklane. Natomiast w najnowszej drukarce Metal X możliwość druku, na chwilę obecną urządzenie drukuje, z różnych gatunków stali nierdzewnej – 17-4 i 303,  a w niedługim czasie będzie możliwość pracy z nowymi materiałami takimi jak stal narzędziowa A-2, M-2 i D-2, aluminium 6061 i 7075 oraz tytan 6AL 4V.
  • Dzięki łagodnej i sztywnej ramie oraz cichych silniczków krokowych otrzymujemy powtarzalność w całym cyklu drukowania osiągając rozdzielczość 100 mikronów dla drukarek serii Onyx oraz Mark Two, a dla Mark X i Metal X nawet 50 mikronów na warstwie co pozwala na bardzo szczegółowe wydruki.
  • Unikalna technologia CFF (Composite Filament Fabrication) umożliwia wzmocnienie części ciągłymi włóknami na zasadzie tzw. rowingu, polegającego na wklejaniu ciągłych włókien do drukowanej części.
  • Stolik do drukowania nie wymaga dodatkowego podgrzewania. Raz skalibrowany za każdym razem wskakuje w to samo miejsce z dokładnością do 10 mikronów dzięki zastosowaniu kalibrowanych punktów montażowych (technologia „kinematic coupling”).
  • Dzięki oprogramowaniu Eiger, możemy optymalne dostosować parametry wydruku do naszych potrzeb, co przekłada się na zmniejszenie kosztów i czasu wydruku. A dzięki pracy w chmurze mamy możliwość uruchomienia drukarki w każdej chwili.
  • Możemy drukować wszystko od prototypów po części do produkcji oraz końcowe części mechaniczne o wysokiej wytrzymałości i precyzji oraz urządzenia zaciskowe, uchwyty i narzędzia przemysłowe.
  • Zastosowanie w branży: kosmicznej, motoryzacyjnej, lotniczej, wojskowej, medycznej, przemysłowo-produkcyjnej, ortopedycznej oraz na uczelniach technicznych i instytucjach naukowych

Oferta drukarek 3D firmy MarkForged.

ONYX ONE

Drukarka ONYX ONE to drukarka zaprojektowana od podstaw, by tworzyć unikalne części z rewolucyjnego materiału Onyxu, który daje wysokiej jakości powierzchnię o dużej sztywności oraz wysokiej odporności temperaturowej klasy inżynieryjnej.

Dzięki Onyxowi dostajemy matowe czarne perfekcyjne wykończenie części do użytku końcowego, co oznacza, że otrzymujemy gotowy produkt bez żadnej dodatkowej obróbki chemicznej lub mechanicznej.

ONYX PRO

ONYX PRO ma możliwość drukowania części wzmocnionych ciągłym włóknem szklanym przez co uzyskujemy mocny element kompozytowy. A dzięki Onyxowi dostajemy matowe czarne perfekcyjne wykończenie części do użytku końcowego, co oznacza, że otrzymujemy gotowy produkt bez żadnej dodatkowej obróbki chemicznej lub mechanicznej.

Mark Two

Jeżeli potrzebujesz szybko części o wysokiej jakości CNC to wydruku 3D z drukarki Mark Two Enterprise jest dla Ciebie. Mark Two Enterprise jest drukarką, która może drukować z High Temp Fiberglass Filament - wysoko temperaturowego włókna szklanego, włókna węglowego, włókna Kevlaru oraz włókna szklanego

Mark X

Oprócz dużej objętości wydruku (16500cm3) drukarka Mark X posiada funkcje niedostępne  w żadnej innej drukarce, m.in.: objęcie kontrolą wydruku w trakcie procesu drukowania za pomocą mikrometru laserowego z dokładnością do 1 mikrona (w osi Z) oraz rozdzielczości 50 mikronów na warstwie (w osiach X, Y), co czyni tą drukarkę jedną z najbardziej przełomowych, precyzyjnych oraz unikalnych dostępnych na rynku.

Metal X

Drukarka Metal X to pierwsza na świecie drukarka 3d, która robi wydruki z metalu w technologii ADAM (Atomic Diffusion Additive Manufacturing). Posiada takie same funkcje co drukarka Mark X oraz taką samą objętość wydruku. Materiały które wykorzystuje do wydruku na chwilę obecna to stal nierdzewna – 17-4 i 303, a w przyszłości będzie możliwość druku ze stali narzędziowej A-2, M-2 i D-2, aluminium 6061 i 7075 oraz tytan 6AL 4V.

Galeria
Artykuły powiązane
Rozmowa
z Cedrykiem
?