Omni3d

Omni3d
Dane firmy

Omni3d Sp. z o.o.
Garbary 64
61-758 Poznań
Poland

Email: [email protected]
Telefon: +48 886 618 690, +48 61 666 12 34

WWW: http://www.omni3d.com/pl/

Mapa
Opis

http://www.omni3d.com/download/omni3d_email.png

Jesteśmy pierwszym polskim producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF.

Działamy w kraju i za granicą, oferując sprzedaż przemysłowych systemów do druku 3D oraz druk 3D na zlecenie. W pakiecie usług firmy znajdują się również m.in. bezpłatny audyt, bezpłatne instalacje, szkolenia, pakiet filamentów oraz usługi serwisowe.

Spółka http://www.omni3d.com/download/omni3d_email.png powstała w 2013 roku w Poznaniu i od tego czasu zdobyła wiele wyróżnień, w tym nagrodę główną za „Przemysłową Drukarkę 3D” podczas Dni Druku 3D w 2017 roku oraz miano „Produktu Roku 2016” w kategorii „Druk 3D, wytwarzanie addytywne” (Inżynieria & Utrzymanie Ruchu, kwiecień 2017). W tym czasie nawiązała współpracę z 11 resellerami, dzięki którym jest aktywna w 15 krajach na świecie, m.in. w Szwecji, Czechach, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i wciąż planuje dalszy rozwój sieci.

W czerwcu 2016 roku premierę miała drukarka Factory 2.0, a po 2 latach firma zaprezentowała nową drukarkę Omni 500 LITE, która jest odpowiedzią na bieżące potrzeby i wymagania klientów w Polsce i zagranicą.

Oferta

Flagowym produktem OMNI3D jest Factory 2.0, drukarka 3D o polu roboczym 500 x 500 x 500 mm, wyposażona w dwa ekstrudery oraz zamkniętą, ale co ważniejsze grzaną komorę. Jest to przemysłowa drukarka, której implementacja w fabrykach i zakładach potwierdziła znaczne oszczędności czasu i kosztów produkcji, pomagając tworzyć w pełni funkcjonalne prototypy oraz części finalne. Wyróżniającą cechą urządzenia jest znaczna powierzchnia druku, co gwarantuje bezproblemowe drukowanie dużych elementów lub krótkich serii podczas jednego procesu. Zamknięta i dodatkowo grzana komora umożliwia drukowanie obiektów przy użyciu materiałów wymagających utrzymania bardzo wysokich temperatur (do 420 stopni C) tj. przykładowo PEEK.

Natomiast montaż 2 głowic, z których jedna jest chłodzona cieczą umożliwia nie tylko jednoczesne drukowanie z dwóch materiałów głównego i podporowego, ale również pozwala na precyzyjne nakładanie warstw, a to dla klientów oznacza większą stabilność i precyzję wydruków. Dodatkowe funkcje to automatyczna kalibracja platformydarmowe presety oraz kontrola przepływu filamentu.

Nowością w ofercie jest Omni 500 LITE. Zebrane doświadczenia oraz uwagi przekazywane od klientów oraz partnerów pozwoliły udoskonalić model, rozszerzyć funkcjonalności oraz zaproponować znacznie niższą cenę. Pole robocze Omni 500 LITE to 460 x 460 x 600 mm. Dopracowana konstrukcja, dobra izolacja, zamknięta komora to gwarancja uzyskiwania jak najlepszej precyzji wymiarowej wydruków z materiałów tj. ABS, ASA, PET-G, PET-G ESD, HIPS, PLA, TPU, PC-ABS, PA-6/66, PA12-CF. Drukarka wyposażona została w nową elektronikę i oprogramowanie, dzięki czemu pracuje znacznie ciszej, co sprawiło, że nadaje się do ustawienia nawet w biurze. Dużym udogodnieniem jest możliwość łączenia drukarki z siecią, co z kolei umożliwia wygodne zarządzanie maszyną. W przypadku utraty zasilania oprogramowanie umożliwia kontynuowanie wydruku.

POZOSTAŁE USŁUGI

Audyt przedwdrożeniowy jest szansą dla każdego przedsiębiorcy na poznanie wszystkich możliwości zastosowania druku 3D w jego firmie. Eksperci z OMNI3D przeprowadzają dla klienta bezpłatny audyt, który składa się m.in. z analizy bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa, definiowania celów zmian oraz określenia oszczędności, jakie będą wiązać się z wdrożeniem druku 3D. 

Druk 3D na zlecenie to kolejna oferta dla klientów poszukujących wydruków świetnej jakości, realizowanych z wykorzystaniem przemysłowych materiałów jak ABS, w dużym formacie (do 500 mm w każdej osi, a po przekątnej nawet 700 mm). Wydruk realizowany jest w oparciu o ustaloną z klientem specyfikację. Usługa ta obejmuje drukowanie prototypów, narzędzi i oprzyrządowania, ale także produktów finalnych, zarówno pojedynczych, jak i w produkcji niskoseryjnej. OMNI3D oferuje wsparcie doświadczonych technologów druku 3D. 

Bezpłatne warsztaty druku 3D dla firm organizowane są cyklicznie w siedzibie OMNI3D w Poznaniu. W ciągu trzech godzin uczestnicy mają szansę dowiedzieć się, jak działa przemysłowa drukarka 3D, czym różnią się od siebie wybrane technologie druku oraz z jakich materiałów warto drukować. Warsztaty obejmują także proces przygotowania pliku do druku oraz szkolenie z obsługi drukarki 3D.

Galeria
Artykuły powiązane