Dziś od rana w światowych mediach branżowych krążyła plotka, jakoby Bre Pettis – założyciel i CEO MakerBota, jednej z najważniejszych firm produkujących niskobudżetowe drukarki 3D na świecie, zrezygnował (lub musiał zrezygnować???) ze stanowiska. Jak w każdej plotce, tak i tu część informacji była prawdziwa – Bre Pettis faktycznie odchodzi z firmy, jednakże czyni to po to, aby zająć dużo wyższe stanowisko w Stratasysie – firmie, do której należy od maja zeszłego roku MakerBot. To nie koniec ruchów kadrowych w firmie – na kluczowych stanowiskach zmieniło się bardzo wiele osób, na czele z dotychczasowym prezesem – Jenny Lawton, która objęła funkcję CEO po Pettisie.

Bre Pettis ma zająć dużo poważniejszą pozycję w Stratasysie, gdzie ma otrzymać dużo większą kontrolę nad wdrażaniem wizji rozwoju MakerBota, jak zapewne również pozostałych linii produktowych firmy. Wszystko to zasługą świetnych wyników finansowych, jakie firma zanotowała w ostatnim półroczu, jak również pasji i zaangażowaniu Pettisa w rozwój podległych mu urządzeń. Mimo, że opuszcza tak kluczowe i prestiżowe stanowisko, w dalszym ciągu będzie zasiadał w Radzie Dyrektorów MakerBota.

Póki co, poza oficjalnym oświadczeniem Stratasysa, w którym oprócz powyższych informacji przedstawiono cały szereg ruchów kadrowych jakie zaszły w MakerBocie wiadomo niewiele…? Serwis 3DPrint.com powołując się na anonimowe źródło podaje taką informację:

Mamy ekscytujące wieści dotyczące Bre. Teraz, skoro jest ekipa, która jest w stanie poprowadzić MakerBota pełną parą, Bre może poświęcić się zupełnie nowej, niezależnej inicjatywie – „Warsztatach Innowacji” („The Innovation Workshop„). Projekt będzie realizowany wspólnie z Robertem Steinerem, Liz Randel i Aljosa Kempele a jego celem będzie pokazanie jakie możliwości mają drukarki 3D MakerBota, Stratasysa i Solidscape. Nie mogę się doczekać aby zobaczyć, co uda im się osiągnąć…

3DPrint.com

Choć z jednej strony pokrywa się to z oświadczeniem Stratasysa, z drugiej sugeruje, iż nowo powołany do życia team będzie próbować stworzyć coś zupełnie nowego w stosunku do tego co jest w tej chwili na rynku. Abstrahując od tego, kto przesłał do 3DPrint.com tą wiadomość oraz czy serwis podał jej pełną treść, mnie zastanowił nieco fakt, iż wśród wymienionych marek nie ma mowy o Objecie, który również jest częścią Stratasys. No ale ja zawsze doszukuję się drugiego dna…

Tak czy inaczej, jest to olbrzymi sukces Bre Pettisa i nikt nie ma dziś chyba wątpliwości, że sprzedaż MakerBota jaką przeprowadził w zeszłym roku, była najlepszą możliwą decyzją jaką mógł podjąć. Przynajmniej dla siebie…

Źródło: www.3dprintingindustry.com / www.3drint.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

4 Comments

  1. Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie z tej roszady. Co jak co, ale ten nieodkryty i owiany tajemnicą rozwój branży jest czymś, co budzi we mnie dreszcze ;]

  2. Jak dla mnie nalezy pracowac nad 2 rzeczami. skanerem i obróbka potem (poprawianie itd) oraz poprawa jakosci i bezawaryjnosc, ktorej w ogole nie ma.
    Nie ma wygladzania nie ma nic.Wydruki wygladaja jak by byly cwiercproduktem.

    Jest powoli juz trend. wszystkie nowe drukarki maja samopoziomujacy sie stol, juz sa dwie dyszki male i duze na brzegi i srodek, jak bedzie ich 3-10 jak bedzie kamera sprawdzajaca jakosc i naprawiajaca wiekszosc rzeczy to bedzie mozna kupic 2 sztuki i zapuscic je na 20h. A jak zrobia zdejmowanie wydrukow i odkladanie do przegrodek jak wydruki z papieru maja przegrodki przy wiekszej ilosci uzytkownikow to bedzie wygoda.

    Moze wkoncu ktos sie wezmie za ta branżę.

    1. Może sam/-a się tym zajmiesz, skoro masz tyle ciekawych pomysłów do wdrożenia w drukarkach 3d? 🙂
      Kiedyś ktoś podsunął mi pomysł budowy laserowej drukarki 3D (SLS, DMLS), takiej co można by ją w domu używać (małe wymiary pola roboczego). Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że ta technologia nie nadaje się do stosowania w domu, ale pomysł na tyle przypadł mi do gustu, że nadal o tym myślę.

  3. I sie nie dziwie Bre jakos sobie daje rade, dla Stratasys sie przyda bo na pewno to bardziej rozpoznawana postac niz ktokolwiek w Stratasys.

Comments are closed.

You may also like

More in News