BREAKING NEWS: debiut rynkowy Zortraxa Inventure, Z-PLA oraz Z-Suite 2.0 z masą nowych funkcjonalności!

6

Jeżeli w kwietniu wydawało Wam się, że zostaliście zaskoczeni informacją o otwarciu polityki materiałowej przez Zortraxa, te informacje wbiją Was w fotele… Podczas rozpoczętej dziś, dwudniowej konferencji – Zortrax Experience Conference, jaka odbywa się w Hotelu Przystań w Olsztynie, firma zaprezentowała najświeższe informacje dotyczące jej oferty produktowej. Nowości obejmują całkowicie odświeżone oprogramowanie Z-Suite w wersji 2.0, kolejne serie filamentów oraz… oficjalną premierę rynkową długo oczekiwanego Zortraxa Inventure!

Z uwagi na specyfikę dzisiejszego dnia (miałem m.in. przyjemność uczestniczyć w panelu dyskusyjnym wspólnie z Mathiasem Pilicą z All3DP i Michaelem Petchem z 3D Printing Industry), z góry przepraszam za jakość prezentowanych zdjęć oraz bardzo okrojone opisy poszczególnych funkcjonalności. Już wkrótce poznacie więcej szczegółów, okraszonych bez porównania lepszymi materiałami graficznymi – póki co, same gorące newsy!

Zacznijmy od początku… Z-Suite 2.0 otrzymuje całkowicie nowy layout graficzny, lecz przede wszystkim wiele nowych funkcjonalności. Pierwszą jest możliwość pracy na kilku niezależnych modelach równocześnie, które otwierane są w zakładkach. Drugą, rozbudowana funkcja tworzenia własnych profili filamentów od innych dostawców oraz możliwość łatwego zarządzania nimi w programie. Trzecia – uwaga!, to możliwość tworzenia własnych struktur podporowych, niezależnie od tych wygenerowanych automatycznie przez sam program – dotyczy to także usuwania tych, które uważamy za zbędne.

Kolejne nowości i usprawnienia to m.in. naprawa uszkodzonych plików STL oraz autodetekcja i raportowanie tych obszarów modeli, które mogą powodować problemy podczas druku 3D. Wersja BETA programu będzie dostępna dla resellerów firmy od 27 czerwca br.

Nowości w ofercie filamentów są dwie, z czego jedna prawdziwie sensacyjna! Od dziś w oficjalnej sprzedaży jest Z-PLA Pro! Dodatkowo firma wprowadziła do oferty filament o dużej odporności na warunki pogodowe – Z-ASA Pro. Wg producenta, obydwa materiały charakteryzują się niskim skurczem podczas drukowania. Ceny filamentów:

  • Z-PLA Pro & Z-ASA Pro dla M200: 49,90 €
  • Z-PLA Pro & Z-ASA Pro dla M300: 105 € dla M300.

Na koniec to, na co wszyscy tak długo czekali… W przyszłą środę, 14 czerwca 2017 r. do sprzedaży trafia Zortrax Inventure. Ale to nie koniec niespodzianek w tym zakresie. Drukarka 3D będzie wykorzystywać w pracy trzy rodzaje materiałów eksploatacyjnych: materiał podporowy rozpuszczalny w wodzie (nie potrzeba do tego żadnego aktywatora), Z-PETG oraz… Z-PLA!

Pozostałe funkcjonalności urządzenia pozostają bez zmian – drukuje z dwóch głowic (w tym jednej dedykowanej materiałom podporowym), ma zamkniętą i podgrzewaną komorę roboczą oraz wymienne stoliki robocze (wg zapewnień przedstawiciela firmy, wystarczają na ok. 20 wydruków realizowanych dokładnie w tym samym miejscu; stosowanie preparatów adhezyjnych wydłuża żywotność stolika). Filamenty będą sprzedawane w kartridżach. Do wypłukiwania podpór posłuży dedykowana stacja DSS Station. Ceny:

  • Zortrax Inventure: 2699 €
  • Zortrax Inventure + DSS Station: 3149 €
  • DSS Station: 529 €.

Więcej informacji już wkrótce…

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.