Budka do zdjęć i wydruków 3D twarzy

0

MakerBot uruchomił w swoich salonach sprzedaży nową, unikalną usługę: w specjalnie utworzonych pomieszczeniach (budkach) możemy zrobić sobie zdjęcie, które następnie zostanie przetworzone pod kątem druku 3D i wydrukowane. Stworzono zatem pierwszy w pełni zautomatyzowany system do tworzenia własnych popiersi.

źródło: www.makerbot.com

Schemat działania tej usługi jest dość prosty:

  • należy odwiedzić salon MakerBota i dokonać zakupu karty umożliwiającej uruchomienie usługi
  • utworzyć konto w systemie
  • zrobić 3 zdjęcia
  • przesłać zdjęcia do Thingiverse.com (o ile mamy tam założone już konto), w którym nasze zdjęcia zostaną przerobione na format gotowy do druku 3D
  • zamówić wydruk od MakerBota lub pobrać plik do druku i drukować siebie samego w domu

System jest oparty na rozwiązaniach MakerBota i Thingiverse oraz ShapeShot – firmy specjalizującej się w wykonywaniu i obróbce zdjęć przestrzennych. Więcej informacji na temat usługi, znajdziecie na stronie MakerBota.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.