CadXpert drukuje miniaturowego Jonathana Davisa z okazji czerwcowego koncertu KoRn w łódzkiej Atlas Arenie

0

Dwa tygodnie temu, w łódzkiej ATLAS Arenie odbył się Power Festiwal 2016, którego gwiazdami byli KoRn, Megadeth oraz Sixx:A.M – kapela kierowana przez byłego basistę Mötley Crüe, Nikki Sixx’a oraz ex-gitarzystę Guns’n’Roses – DJ Ashbę. Fanklub KoRna – KORN FAN MADE Figurines, przygotował z tej okazji specjalną niespodziankę dla wokalisty głównej gwiazdy festiwalu Jonathana Davisa – wydrukowaną na drukarce 3D i ręcznie malowaną miniaturę jego postaci. Za wydruk odpowiadała ekipa krakowskiego CadXperta, która wykonała go nieodpłatnie na MakerBocie Z18.

KoRn to jedna z największych – i równocześnie najbardziej kontrowersyjnych grup w historii metalu. Z jednej strony, to prekursorzy nu-metalu, gatunku który na przełomie lat 90-tych i 00-nych na nowo zdefiniował ciężkie granie, pomagając muzyce metalowej na trwałe wejść do mainstreamu. Z drugiej – grupa jest znienawidzona przez metalowych purystów, zarzucających KoRnowi komercję i strywializowanie wartości niesionych przez ten gatunek muzyki.

Gdybym musiał dokonać wyboru i opowiedzieć się po którejś ze stron, raczej widziałbym się po drugiej grupie. Muszę jednak przyznać, że debiutancka płyta KoRna to arcydzieło, które po dziś dzień wywołuje niesamowite wrażenie (vide „Shoots and Ladders” czy kończący płytę wstrząsający „Daddy„).

Jeśli chodzi o wydruk figurki przedstawiającej Jonathana Davisa, to za jej projekt odpowiadają Łukasz i Maciej Serwa prowadzący fanpage KORN FAN MADE Figurines, z kolei realizacji podjął się krakowski CadXpert – oficjalny dystrybutor marki MakerBot w Polsce, świadczący również usługi druku 3D. Figurka powstała na drukarce 3D MakerBot Z18 i mierzy blisko 50 cm wysokości. Jak widać na poniższych zdjęciach, członkom zespołu – z samym Davisem na czele, przypadły one do gustu.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.