Carbon Fiber PLA – filament na bazie włókna węglowego w ofercie 3DFilamenty.com

6

3D Filamenty – marka firmy 3D Wydruki, z siedzibą w Skórzewie /k. Poznania, zaprezentowała niedawno nowy materiał do druku 3D jaki posiada w swojej ofercie – Carbon Fiber PLA. Jest to PLA z 15% zawartością włókna węglowego. Materiał ten ma zastosowanie w motoryzacji (obudowy, lusterka, splitery, elementy kokpitu) oraz przy tworzeniu tych elementów, w których istotna jest niska waga i duża wytrzymałość.

Maja Jabłońska z firmy 3D Wydruki bardzo zachwala nowy materiał – „po pierwszych wydrukach jesteśmy pod dużym wrażeniem tego materiału. Wydruki są super jakości, praktycznie nie widać na nich warstw druku„. Model wydrukowany z Carbon Fiber jest równy i gładki, ma kolor grafitowy z lekkim szarawym połyskiem. O ile wydrukowany element jest twardy i sztywny, materiał przed wydrukiem jest bardziej kruchy niż zwykłe PLA. Wydruki są lżejsze i bardziej trwałe. Kultura pracy z tym materiałem jest bardzo dobra, nie wydziela się brzydki zapach, nie zatyka się głowica, cały proces druku przebiega gładko i bezproblemowo.

Carbon 01

Prezentowane modele były drukowane w temperaturze 210°C (zalecany przez producenta zakres temperatur to 190-220 stopni). Cena materiału to 99,00 PLN / 100 g.

Źródło: 3DFilamenty.com

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.