CD3D nie sprzedaje drukarek 3D i/lub materiałów eksploatacyjnych

0

Szanowni Państwo, z uwagi na powtarzające się z dużą częstotliwością zapytania o możliwość otrzymania oferty na drukarkę 3D lub materiały eksploatacyjne do niej, pragnę w imieniu spółki CD3D – właściciela i operatora serwisu Centrum Druku 3D przypomnieć, iż nie zajmujemy się, nie zajmowaliśmy i najprawdopodobniej nigdy nie będziemy zajmować się ich sprzedażą. Zakres naszej działalności jest dość szczegółowo opisany w dziale OFERTA, jaki znajduje się w menu głównym (piąta pozycja, zaraz za działem PODSTAWY DRUKU 3D).

Gdyby ktokolwiek z różnych powodów nie mógł kliknąć w link prowadzący do działu OFERTA, ewentualnie nie dysponowałby tak dużą ilością czasu aby móc przejrzeć informacje jakie tam się znajdują, pragnę poinformować, iż głównym obszarem działalności spółki CD3D jest działalność wydawnicza związana z prowadzeniem portalu www.centrumdruku3d.pl, który jest oficjalnie zarejestrowany w sądzie. Dodatkowo nasza firma zajmuje się: usługami doradczymi, szkoleniowymi, marketingowymi i PR (skierowanymi do firm z branży druku 3D) oraz eventowymi.

Rzeczy jakimi się nie zajmujemy to m.in.:

  • sprzedaż drukarek 3D
  • sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do drukarek 3D
  • udzielanie darmowych porad dot. wyboru drukarki 3D związanych z odpowiadaniem na pytania w stylu: „mam 5000 PLN, jaką drukarkę 3D powinienem za to kupić?
  • drukowanie 3D na podstawie zdjęć, obrazków znalezionych w internecie, lub szkiców długopisem na kartce A4 lub A5.

Równocześnie korzystając z okazji, pragnę odpowiedzieć na inne, często zadawane nam pytanie: „ile kosztuje drukarka 3D do metalu„?

Szanowni Państwo. Drukarka 3D do metalu, to tak naprawdę duża i skomplikowana maszyna o charakterze przemysłowym, która dodatkowo zwykle jest wyposażona w linię do post-processingu. Zakup tego typu maszyny wiąże się z potrzebą dostosowania pomieszczenia, w którym ma pracować wg ściśle określonych norm, przeszkoleniem personelu, który będzie ją obsługiwał oraz inwestycją w urządzenia peryferyjne, służące do obróbki metalu (wydruki z metalu wyjęte bezpośrednio z drukarki 3D nie mają zadowalającej większość użytkowników powierzchni).

Zatem odpowiadając na postawione dwa akapity wyżej pytanie, ile to kosztuje odpowiadam:

  • koszt maszyny to ok. 2-3 mln PLN (lub więcej),
  • koszt dostosowania pomieszczenia, stworzenia stosownej infrastruktury oraz urządzeń peryferyjnych to 1-2 mln PLN (lub więcej).

Reasumując – od 3 do 5 mln PLN wzwyż. Płatność gotówką czy przelewem…?

Z wyrazami nieustającego szacunku:
Paweł Ślusarczyk
Prezes Zarządu CD3D Sp. z o.o.

Udostępnij.

O autorze

Redakcja CD3D

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.