Na kilka najbliższych dni Las Vegas zamieni się w stolicę nowoczesnych technologii – wszystko za sprawą rozpoczynających się dzisiaj targów CES 2018. Wśród innowacyjnych rozwiązań ze świata elektroniki nie zabraknie zarówno przedstawicieli technologii addytywnych jak i firm rozwijających zagadnienia związane z inżynierią odwrotną. SHINING 3D, chińska firma specjalizująca się w technologiach cyfrowych optymalizujących produkcję podczas tegorocznych targów zaprezentowała dwa nowe modele z serii EinScan – Discovery Pack i HD Prime Pack.

Według producentów, nowe przyrządy skanujące mają znacznie wpłynąć na jakość wykonywanych modeli, umacniając tym samym pozycję SHINING 3D na rynku nowoczesnych technologii. Nowe produkty wzbogacą ich portfolio drukarek 3D i skanerów, implikując tym samym poszerzenie zakresu zastosowań urządzeń z serii EinScan. Celem sukcesywne rozszerzanie oferty urządzeń proponowanych przez firmę jest chęć sprostania najbardziej zróżnicowanym oczekiwaniom wymagających klientów.

SHINNING 3D, oprócz podejmowania tematów związanych z aparaturą do pomiarów cyfrowych i dekstopowych drukarek 3D, prowadzi równocześnie projekty dotyczące materiałów do druku przestrzennego, a także świadczy usługi z zakresu projektowania i wytwarzania detali technikami addytywnymi. Firma dostarcza swoje produkty i usługi klientom z ponad 70 krajów w całej Azji, USA, Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

EinScan Discovery Pack

Profesjonalny skaner 3D pozwala na osiągniecie 24 bitowej głębi kolorów i wierne oddanie tekstur dzięki rozdzielczości na poziomie 12 mpix. Precyzja wykonywanych skanów i pełna paleta żywych barw jest równocześnie zasługą wykorzystania technologii, bazującej na silniku o wysokiej mocy obliczeniowej.

Wśród potencjalnych zastosowań producenci wyróżniają m.in. przygotowywanie modeli detali, które mają być wykorzystane do tworzenia map wirtualnej rzeczywistości. Wspominają również o bardziej prozaicznych aplikacjach jak skanowanie detali wystawianych w sklepach internetowych lub zabezpieczanie i archiwizacja eksponatów muzealnych (m.in. w celu tworzenia zyskujących popularność wirtualnych muzeów).

EinScan HD Prime Pack

Firma poprawia również jakość ręcznego wykonywania skanów poprzez wprowadzenie na rynek swojego urządzenia HD Prime Pack – skaner jest w pełni kompatybilny z pozostałymi urządzeniami z tej EinScan. Co więcej, zoptymalizowana konstrukcja pozwala na przeprowadzanie skanów w czasie o 30% krótszym niż w przypadku poprzednich maszyn tego producenta przy zachowaniu wysokiej precyzji skanowania bez konieczności stosowania specjalnych znaczników.

Innowacyjna technologia może znaleźć zastosowanie przede wszystkim w muzealnictwie, gdzie ze względu na szczególną wartość eksponatów, kontakt z niektórymi obiektami musi zostać ograniczony do minimum.

 

Jak zapewniają producenci, ich autorskie urządzenia będą ciągle optymalizowane tak, aby dostarczać użytkownikom innowacyjne produkty w konkurencyjnych cenach, spełniające wymagania szerokiej gamy klientów.

Najnowsze urządzenia od SHINNIG3D będą dostępne w drugim kwartale 2018 roku. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie producenta.

Źródło: Materiały prasowe

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    1 Comment

    1. Z tego co widzę na stronie einscan to nie pojawią się zadne nowe urządzenia a jedynie przystawki do tych już istniejących więc artykuł wprowadza w błąd.

    Comments are closed.

    You may also like