colorFabb prezentuje varioShore TPU – elastyczny i miękki w dotyku filament dla desktopowych drukarek 3D

0

Ostatnich kilka dni obfitowało w doniesienia prasowe dotyczące nowości produktowych w obszarze materiałów do druku 3D. Swoje premiery miały filamenty termoplastyczne ASA jakie zaprezentował MakerBot, elastyczne TPU 1301 dla systemów SLS EOS’a oraz Inconel 625 w formie drutu, z jakiego można drukować detale na maszynach Metal X Markforged. Dziś prezentujemy kolejną nowość w postaci elastycznego filamentu do desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF produkcji holenderskiego colorFabb.

varioShore TPU to materiał o wszechstronnych, elastycznych właściwościach, które ze względu na wyjątkową miękkość w dotyku doskonale nada się do zastosowań w produkcji obuwia i sprzętu sportowego. Jedną z bardziej interesujących właściwości filamentu jest to, że jego elastyczność można dostosować w celu osiągnięcia różnych poziomów twardości wg skali Shore’a. Dostosowując ustawienia druku 3D, możliwe jest nawet zintegrowanie wielu twardości brzegowych w jednym wydruku.

Materiał został opracowany przy użyciu tej samej technologii, którą colorFabb zastosował wcześniej do stworzenia lekkiego i pieniącego się LW-PLA. Dzięki temu varioShore TPU ma dodatkową zaletę, że jest lżejsze niż produkty innych producentów, chociaż zmniejszenie masy nie jest aż tak widoczne jak w przypadku filamentu powstałego na bazie PLA.

Dodatkową zaletą jest miękki dotyk, dzięki czemu materiał odnajdzie się w drukowaniu 3D elementów obuwia, jak np. podeszwy, lub w aplikacjach sportowych, jak np. uchwyty rowerowe.

varioShore TPU będzie dostępne od połowy października br. colorFabb zamierza zaprezentować swój nowy materiał na Kunststoffenbeurs 2019, największych targach tworzyw sztucznych w Holandii.

Źródło: www.colorfabb.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.