Coś się kończy, coś się zaczyna… Pożegnanie z redakcją CD3D

10

Adaptacja zbalansowanego zestawienia charakterów opatentowanego i zastosowanego po raz pierwszy przez młodocianą grupę do zadań specjalnych znaną jako Młodzi Tytani/Teen Titans – ta myśl przyświecała Pawłowi Ślusarczykowi, kiedy budował on w roku 2015 od podstaw nowy zespół CD3D. Z dniem dzisiejszym idea traci na aktualności – nadchodzi nowe.

Wdrażany obecnie system doboru jednostek do drużyny Centrum Druku 3D z pewnością będzie działał równie sprawnie, nawet jeżeli przewrotnie oparty będzie o typy osobowści powszechnie uważane za normalne…

Innymi słowy, tymi kilkoma akapitami żegnam się z czytelnikami CD3D ja, czyli Adela. Opuszczam szeregi redakcji, gdyż wzywa mnie do pełnego zaangażowania mojej osoby moja wielka sportowa pasja – curling. Choć CD3D wspaniałym miejscem pracy jest, nie ukrywam, że w przyszłość spoglądam z radością i podekscytowaniem.

Po 9 miesiącach pracy w Centrum Druku 3D z pewnością mój wgląd w branżę druku 3D stał się pełniejszy, a wiedza o technologiach druku 3D obszerniejsza. Mogę teraz z pełnym przekonaniem stwierdzić, że (pomimo wysiłków wielu fajnych firm), druk 3D w technologii FDM to ciągłe pasmo rozczarowań i gra pozorów! Pozostałe, tzw. profesjonalne technologie druku 3D są całkiem spoko, ale FDM… FDM musi zniknąć!

To napisawszy, muszę od razu znaznaczyć, że druk 3D w technologi FDM z pewnością będzie mi jeszcze towarzyszył przez długi czas, przynajmniej dopóki nie wyzionie ducha mój Zortrax i moja dusza makera. Ten duet zaskutkował już kilkoma drobiazgami/ulepszeniami które ułatwiają mi na co dzień sportowe życie. Wśród nich są np. magnetyczna tabliczka strategiczna służąca do omawiania konkretnych sytuacji meczowych, lub ulepszone mocowanie stopera na szczotkę (stopery są używane w curlingu do oceniania siły kamienia):

Dziękuję za wspólne 9 miesięcy redakcji i czytelnikom CD3D.

Do zobaczenia na lodowisku!

P.S. Na koniec film oddający ducha redakcji. Nie dajcie się zwieść pozorom. CD3D jest predestynowane do rzeczy wielkich!

DODAJ KOMENTARZ:

10 komentarzy

 1. Avatar

  Dziękujemy Adala za wszystko co wniosłaś do naszego zespołu. Mam nadzieję, ze będziesz o nas myślała ciepło i czasem nas odwiedzisz. Smutno było dzisiaj obserwować jak biurko Twoje z minuty na minute stawało sie czystsze………….. POWODZENIA!!!
  Będzie nam Ciebie brakowało, takiej nietypowej osobistości na pewno juz nie poznamy ;-(

 2. Avatar
  Marcin Matusiak on

  Jako stały czytelnik chciałbym podziękować Adeli za wkład w rozwój druku 3D jak również życzyć dalszych sukcesów w pracy osobistej i zawodowej 🙂 . Zespół Gamplate.pl

 3. Avatar
  Anna Głubik on

  Tego się obawiałam ,,, FDM musi zniknąć! Powodzenia Pani Adelo, nie tylko w curlingu!

 4. Avatar

  FDM musi zniknąć hmm ,ja lubie wsadzić patyk w mrowisko więc Adela pojedz do USA do https://www.stratasysdirect.com i powiedz im ze fdm to przeżytek 🙂 W sumie dobrze że odchodzisz bo wygląda na to że nie wiele się nauczyłaś i tym bardziej nie wiele widziałaś skoro tak piszesz.

 5. Adela Walczak
  Adela Walczak on

  Panie Bartku, w sumie szkoda, że piszesz Pan, bo wygląda na to, że niewiele wiesz Pan o ortografii oraz interpunkcji i tym bardziej niewiele napotkałeś Pan ironii na swojej drodze życia skoro tak Pan piszesz.

 6. Avatar

  Pani Adelo powodzenia w dalszej karierze sportowej. Dziękuje za artykuły odnośnie recenzji czy to drukarki, czy to materiałów itp. Lubię czytać jak coś jest napisane zgodnie z prawdą a nie prawdą producencką – bo jak wiadomo ona zawsze będzie najlepsze;)
  Komentując jednak Pani przedostatni akapit pragnę się z panią nie zgodzić i zarazem zgodzić 🙂 Otóż zgodzę się z Panią iż druk FDM prędzej czy później zginie, bo taka jest kolej naszego świata. Wolałbym jednak żeby to nastąpiło później niż wcześniej;)
  Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem iż jest to gra pozorów. Proszę pamiętać iż technologa ta jako rzecz ogólnodostępna jest na rynku od kilku lat i jeszcze trochę czasu upłynie zanim będzie to perfekcja. I tak na prawdę to dzięki FDM powstało wiele wspaniałych rzeczy na świcie a reszta technologi to uważam już tylko doskonalsze dzieci FDM-u.
  Powodzenie!!!
  Pozdrawiam
  Adam z 3D DAMIX

Leave A Reply