Creaform sprzedaje się Ametekowi za 120 mln $

0

Creaform, ceniony na całym świecie, kanadyjski producent ręcznych skanerów 3D został przejęty na początku tego tygodnia przez giganta elektroniki – Ametek, za kwotę 120 milionów dolarów. Creaform produkuje skanery 3D dedykowane dla branży samochodowej, lotniczej, paliwowej, energetycznej, czy przemysłowej. Ametek zajmuje się produkcją niezliczonej ilości najróżniejszych urządzeń elektrycznych, począwszy od silników do odkurzaczy a skończywszy na systemach do zarządzania ciepłem. Przejęcie Creaform pozwoli mu na poszerzenie oferty w obszarze urządzeń pomiarowych reprezentowanych obecnie przez firmy Taylor Hobson i Solartron Metrology.

GoScan3D Źródło: www.creaform3d.com

MetraSCAN 3D
Źródło: www.creaform3d.com

Ametek w zeszłym roku osiągnął wyniki sprzedażowe na poziomie 3,6 miliarda dolarów. Dzięki temu ruchowi wzbogaci i tak pokaźne portfolio spółek, specjalizujących się w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań. Creaform wpisuje się w to w idealny sposób, będąc liderem rynku wolno stojących, przenośnych skanerów 3D. Roczna sprzedaż generowana przez firmę osiągnęła w 2012 roku poziom 52 milionów dolarów. Oprócz produkcji skanerów, firma świadczy też usługi z zakresu projektowania rapid prototyping i odwróconej inżynierii.

HandySCAN3D Źródło: www.creaform3d.com

HandySCAN3D
Źródło: www.creaform3d.com

Firma została założona w 2012 roku i obecnie zatrudnia 325 osób a jej produkty są sprzedawane przez sieć ponad 150 dystrybutorów w 50 krajach na świecie. Do najbardziej znanych produktów firmy należą: przenośny, samopozycjonujący się skaner 3D Handyscan 3D, przenośny skaner optyczny dla maszyn CMM HandyPROBE, skaner optyczny dla maszyn CMM MetraSCAN 3D, montowany na ramieniu robota MetraSCAN-R oraz wykorzystujący białe światło skaner Go!SCAN 3D.

Go!SCAN3D Źródło: www.creaform3d.com

Go!SCAN3D
Źródło: www.creaform3d.com

Źródło: www.3dprinterworld.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply