Cubize – kolejna biblioteka modeli do druku 3D

0

W przeciągu ostatnich 3-4 miesięcy, internet zalała fala serwisów internetowych oferujących wsparcie dla druku 3D. Z jednej strony są to platformy do zamawiania usług druku 3D w rodzaju www.3dhubs.com, z drugiej biblioteki i przeglądarki gotowych projektów do druku jak chociażby Yeggi, 3D Partsource, czy Makrz które opisywaliśmy  już w serwisie. Cubize jest kolejną biblioteką projektów, która w odróżnieniu od innych prezentuje modele od razu w 3D, dając możliwość ich obracania, przybliżania etc. oraz posiada szereg opcji społecznościowych, umożliwiając komentowanie i ocenianie modeli, tagowanie czy osadzanie ich na innych serwisach.

Cubize

Zarejestrowany użytkownik Cubize, może stworzyć swoje portfolio w serwisie a następnie udostępniać modele na podobnej zasadzie jak YouTube, na dowolnym serwisie www lub portalu społecznościowym. Po dodaniu obiekt do bazy, można zmieniać nie tylko jego nazwę, opis, czy kategorię do której został pierwotnie przypisany, ale również obracać i skalować każdy poszczególny element 3D w modelu. Oprócz tego można zmieniać kolory i dodawać efekty świetlne do materiałów użytych w modelu.

Cubize_F1

Dodatkową ciekawą funkcjonalnością jest możliwość dodawania tła dla każdego modelu, tekstur i scen. Niestety jest opcja dostępna wyłącznie dla użytkowników PREMIUM i kosztuje aż €120 rocznie.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.