Tajwański producent niskobudżetowych drukarek 3D z serii Da Vinci zaprezentował właśnie swoje najnowsze dziecko i to niemal w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze jest to ich najmniejsze i najmłodsze urządzenie, a po drugie docelowo przeznaczone dla dzieci i początkujących użytkowników.

Drukarka 3D dla dzieci to temat rzeka i już niejednokrotnie był przez nas poruszany. Każdy ma tutaj swoje zdanie i nikt na siłę nikogo do swoich racji przekonywać nie zamierza. Trudno się jednak nie zgodzić z faktem, że jakakolwiek edukacja zawsze przynosi najlepsze rezultaty, kiedy jest rozpoczęta możliwie najwcześniej.

Da Vinci Mini jest bliźniaczo podobna do zaprezentowanej około trzech miesięcy temu Da Vinci MiniMaker, z tą jednak różnicą, że ta nowsza wersja wyposażona została w komunikację WiFi, przez co nie musimy podłączać jej do komputera. Pozostałe parametry pozostały bez zmian.

Urządzenie to, jak twierdzi producent, przeznaczone jest nie tylko dla dzieci, ale również dla początkujących użytkowników. Ma to sporo sensu ponieważ ciężko jest znaleźć gotową do użycia drukarkę 3D wyposażoną w system autokalibracji, łączność bezprzewodową oraz o obszarze roboczym 150 x 150 x 150 mm w cenie 1290 zł (cena u oficjalnego, polskiego dystrybutora AEMCA). Kwota taka nie jest zbytnio wygórowana dla przeciętnego, niezdecydowanego klienta, który nie jest do końca przekonany, czy technologia druku 3D jest dla niego.

Da Vinci Mini nie jest wyposażona w podgrzewany stolik, dlatego może drukować tylko z PLA. Tutaj też jest największy (teoretyczny) haczyk, ponieważ chcąc pozostać w zgodzie z zaleceniami producenta oraz aby zachować gwarancję na urządzenie, należy stosować filament XYZprinting, który nie należy do najtańszych.

Pomimo całkiem sporego obszaru roboczego urządzenie jest bardzo małe i zmieści się na każdym biurku. Jego wymiary zewnętrzne to zaledwie 400 x 336 x 362 mm. Wysokość drukowanej warstwy podzielona została na cztery tryby: FINE (0,1 mm), STD (0,2 mm), SPEED (0,3 mm) oraz ULTRA FAST (0,4). Waga drukarki to około 10 kg, a średnica zamontowanej dyszy 0,4 mm.

Sądząc po cenie, parametrach i możliwościach Da Vinici Mini wydaje się być idealną drukarką 3D dla szkolnych pracowni komputerowych. Oczywiście w idealnym systemie edukacyjnym.

Źródło: www.aemca.pl, www.3dprint.com, www.all3dp.com

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

1 Comment

  1. Tym akcentem żegnamy składaczy drukarek z Allegro. 🙂

Comments are closed.

You may also like