Deska do snowboardu z drukarki 3D

0

W kilku poprzednich artykułach opisywaliśmy druk rzeczy stosunkowo małych (pomijając druk budynków). Wynika to z pewnego ograniczenia jakie posiadają desktopowe drukarki 3D. Czy istnieje jednak możliwość druku rzeczy codziennego użytku o rozmiarach większych niż standardowe 20x20x20 cm? Odpowiedź na to pytania postanowiła dać ekipa z Every Third Thursday, która postanowiła przymierzyć się do druku deski snowboardowej.

źródło: www.fabbaloo.com

Druk deski snowboardowej posiada dwa zasadnicze problemy: rozmiar deski jest dużo większy niż powierzchnie drukujące większości drukarek 3D i mogą pojawić się problemy z wytrzymałością otrzymanego modelu. ETT rozwiązała te problemy w następujący sposób:

  • deska została wykonana w kilku częściach a następnie złożona na zasadzie puzzli
  • gotowy snowboard został wzmocniony metalowymi listwami

źródło: www.fabbaloo.com

Oprócz samej koncepcji druku deski, ETT eksperymentowało również z jej projektem i formą. W przeciwieństwie do standardowych modeli, ich deska ma stosunkowo szerszy front, co również było przedmiotem testów. Ostatecznie projekt zakończył się sukcesem, co można obejrzeć na poniższym filmie. I o ile maniacy snowboardingu nie zaczną masowo drukować swoich desek o tyle jest to kolejny ciekawy projekt pokazujący możliwości technologii druku 3D.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply