Druk 3D w służbie zwierzakom

0

Druk 3D to nie tylko zabawki dla zapaleńców czy profesjonalny sprzęt nieosiągalny dla zwykłego zjadacza chleba. Jeżeli popatrzymy na ostatnie wiadomości ze Świata to zauważymy, że cała branża dojrzewa i staje się naprawdę przydatna.

Dziś możemy przyjrzeć się historii pewnego psiaka imieniem Skuter. Pies urodził się w sierpniu zeszłego roku z tylko dwiema kończynami. Skuter został adoptowany przez kobietę, która zaakceptowała jego kalectwo.

Kobieta poznała właściciela innego psa, który również urodził się bez kończyn. Mężczyzna dzięki swoim zainteresowaniom związanym z drukiem 3D pomógł własnemu psu. Przyjaźń obu właścicieli zaowocowała wspólnym projektem stworzenia protezy dla Skutera.

Dzięki możliwości odwzorowania dokładnych pomiarów udało się stworzyć wózek, który idealnie pasuje do psa. Skuter zyskał nowe możliwości  łatwego poruszania się i nową jakość życia.

skuter2

Nowe technologie w połączeniu z odrobiną wiedzy i dobrych chęci mogą przynieść wiele dobrego. Nie chodzi o ratowanie całego świata, wystarczą drobne rzeczy które poprawiaj najbliższą rzeczywistość.

Źródło: www.3dprint.com
Grafika: [1] [2]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.