druk.xyz – platforma do wyceny usług druku 3D on-line wprowadza druk 3D w technologii MJP oraz kilka ciekawych funkcjonalności

0

druk.xyz, platforma do wyceny usług druku 3D on-line, wprowadziła dziś nową funkcjonalność w postaci generowania automatycznej oferty cenowej dla technologii MJP (multi jet printng) wspieranej przez 3D Systems. Technologia MJP działa na podobnej zasadzie jak PolyJet Objeta / Stratasysa, czyli buduje obiekty przestrzenne przez nanoszenie kolejnych warstw żywicy, utwardzanej światłem UV. Jest to jeden z najdokładniejszych, a równocześnie najszybszych procesów druku 3D. Od teraz po raz pierwszy w Polsce, będzie można wycenić automatycznie usługę druku 3D wykonaną w tej technologii, właśnie za pomocą platformy druk.xyz.

Do tej pory, za pomocą platformy można było wyceniać druk 3D modele w dwóch technologiach – FDM (druk 3 z termoplastów) i CJP (druk 3D z proszku gipsowego w pełnym kolorze). Usługi druku 3D w FDM są świadczone na drukarkach 3D firmy Zortrax, z kolei druk 3D w technologii CJP odbywa się na maszynach ProJet 660Pro z 3D Systems. W przypadku tych ostatnich, zapewniają one pełną gamę kolorów na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych.

Jeśli chodzi o technologię MJP to gwarantuje ona wydruki 3D o nieporównywalnej jakości – wydrukowany model wygląda jakby był wykonany w technologii wtryskowej. MJP wykorzystuje rozpuszczalny materiał podporowy, zatem można drukować obiekty o praktycznie dowolnej geometrii. Wydruki mają rozdzielczości 29 um, co sprawia, że właściwie nie widać ani nie czuć pojedynczych warstw.

Dodatkowo, na druk.xyz pojawiła się jakiś czas temu tabela przedstawiająca w bardzo łatwy i przystępny sposób wymogi i ograniczenia związane z projektowaniem modeli pod określony rodzaj technologii druku 3D. Oczywiście została ona teraz poszerzona o technologię MJP.

druk_xyz 15

Operatorem serwisu druk.xyz jest firma Generum, właściciel marki Printila.

Źródło: www.druk.xyz

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply