Drukarka 3D HP Multijet Fusion w ofercie krakowskiego Centrum Druku!

1

W zeszłym miesiącu HP po latach obietnic i zapowiedzi ogłosiło, iż wchodzi w branżę druku 3D. Na konferencji prasowej zaprezentowano nie tylko samo urządzenie, lecz przedstawiono również zupełnie nową technologię druku 3D – Multijet Fusion. W pełni funkcjonalna, działająca drukarka 3D ma zostać zaprezentowana w 2015 roku, a do sprzedaży ma trafić w roku 2016. Poza tym wiadomo niestety stosunkowo niewiele? Nie wiemy dokładnie na jakiej zasadzie działa ta drukarka 3D,  na czym konkretnie polega nowatorski proces druku 3D, który stosuje, jakie właściwości mają wydrukowane modele, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży oraz jaka będzie jego cena? W sumie to nic nie wiadomo? Mimo to krakowska firma Centrum Druku – specjalizująca się w tradycyjnych drukarkach atramentowych i laserowych, i mająca w ofercie pojedyncze modele drukarek 3D, wprowadziła już HP Multijet Fusion do swojej oferty. Na razie tylko jako zapowiedź – ale jak przyjdzie co do czego, firma jest w pełni przygotowana do jej sprzedaży!

Centrum Druku to duża i ceniona firma, istniejąca na rynku tradycyjnych drukarek do papieru od 1999 roku. Od niedawna posiada w ofercie również drukarki 3D – znane i cenione przez koneserów druku 3D urządzenia Omni3D oraz stylowe niczym boazeria, drewniane Pirxy. Nic zatem dziwnego, że do tego zacnego grona dołączyła nowa maszyna od HP. Zgodnie z informacją na stronie, urządzenie funkcjonuje w ofercie firmy na razie w formie zapowiedzi, ale z załączonej dokumentacji i opisu możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Np. tego, że HP Multijet Fusion oferuje „druk 10-cio krotnie szybszy od obecnie dostępnych produktów 3D Print, jak np. STL„. Przyznam szczerze, że nie wiedziałem o tym? Nie potrafię przywołać sobie w pamięci innej drukarki 3D szybszej od STL`a, a co dopiero 10 razy bardziej? Nieźle…

Szybszy niż STL

Tak czy inaczej, jak tylko za rok lub dwa lata HP ogłosi w końcu, że rozpoczęło oficjalną sprzedaż swoich drukarek 3D będę wiedział gdzie się zgłosić. W sumie to od stycznia zaczynam już odkładać pieniądze na zakup.

PS: jakakolwiek zbieżność nazw „Centrum Druku” i „Centrum Druku 3D” jest przypadkowa i niezamierzona. Obydwa podmioty działają zupełnie niezależnie, na zupełnie odmiennych obszarach usług i działalności.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.