Drukarka 3D ProJet 660Pro wygrywa konkurs DOBRY WZÓR 2013

3

Kolorowa drukarka 3D ProJet® 660Pro zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie DOBRY WZÓR 2013. Przedstawiciele firmy 3D Lab, autoryzowanego resellera 3D Systems, odebrali w zeszły czwartek z rąk Wiceminister Gospodarki, statuetkę za pierwsze miejsce w kategorii Nowe Technologie. Sukces jest o tyle istotny, że w walce o pierwsze miejsce drukarka 3D rywalizowała z produktami takich firm jak Sharp, Nokia, Microsoft czy Samsung. Dodatkowo cieszyć może fakt, że docenione zostało urządzenie z dość niszowej póki co branży – pokazuje to, że mimo relatywnie małego udziału w globalnym rynku produktów i usług, druk 3D jest dostrzegany i nagradzany.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe

ProJet 660Pro to profesjonalna drukarka 3D, drukująca w technologii ColorJetPrinting (CJP). Polega to na selektywnym zespalaniu proszku (np. gipsu) za pomocą strumieniowo dozowanego lepiszcza. Zaletami tej technologii są szybki czas budowy modeli (2-4 cm wysokości modelu na godzinę), niskie koszty eksploatacji oraz możliwość druku modeli wielobarwnych. ProJet 660Pro jest dedykowany dla inżynierii, edukacji, architektury, geodezji jak i branży rozrywkowej. Drukuje realistyczne prototypy bez potrzeby ich malowania.

Drukarka 3D została oceniona przez międzynarodowe jury jako najlepsze narzędzie w swojej klasie. Jurorzy dostrzegli w produkcie niezwykłą innowacyjność – krótki czas budowania modeli, rekordową wydajność, wysoką precyzję i bardzo niskie koszty eksploatacji. Drukarka umożliwia wytwarzanie przestrzennych modeli w bogatej kolorystyce (pełna paleta CMYK). Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość nanoszenia grafiki na modele, oraz możliwość uzyskania kolorystycznych przejść tonalnych. Nie hałasuje i nie generuje odpadów. Może odwzorowywać spore przedmioty i jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi (smartfon, tablet).

Źródło: materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe

Podstawowa specyfikacja techniczna:

  • technologia druku: proszkowa CJP
  • obszar zadruku: 254 x 381 x 203 mm
  • rozdzielczość: 600 x 540 dpi
  • druk w 6 milionach kolorów
  • ilość głowic: 5
  • szybkość druku: 28 mm / godzinę
Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.