Drukarki 3D w Andel`sie, czyli CD3D na targach kariery IT w Łodzi

3

Tegoroczne Dni Druku 3D były bezsprzecznie wydarzeniem olbrzymiej wagi. Z informacji jakie uzyskałem od współorganizatora eventu Janusza Wójcika, Halę A na Targach Kieleckich – a więc miejsce gdzie wystawiały się firmy i osoby prezentujące swoje drukarki 3D, odwiedziło w piątek aż 2000 osób! To fantastyczny wynik, pokazujący jak wielkim zainteresowaniem zaczyna się cieszyć druk 3D w naszym kraju. Nie mniej jednak, w dalszym ciągu czeka nas mnóstwo pracy… Mimo coraz częstszych informacji w mediach głównego nurtu, mnóstwo ludzi w dalszym ciągu posiada stosunkowo niewielką wiedzę w tym temacie. Aby to zmienić same Kielce nie wystarczą. Wiedzę i świadomość tej technologii trzeba propagować w każdym możliwym miejscu i czasie. Nawet tak dość nietypowym jak… Targi Kariery IT w w Łodzi 🙂

Targi KARIERA IT zostały zorganizowane przez firmę Careercon z Warszawy. Event odbył się w Łodzi w słynnym na całą Europę hotelu Andel`s w Manufakturze. To już drugi raz gdy mieliśmy okazję współpracować z tą firmą przy tego typu evencie – pierwszy raz miało to miejsce 30 listopada zeszłego roku, gdy pojawiliśmy się z drukarkami 3D w innym łódzkim hotelu – Novotel, podczas Kariery Inżyniera. Choć obydwa eventy wspominamy bardzo miło, ten miał dla nas szczególne znaczenie, gdyż wystawiały się na nich największe firmy z branży IT, a więc tej z której sami się wywodzimy.

Andels 00

Na targach można było spotkać przedstawicieli m.in. takich firm jak Ericpol, Mobica, Accenture, Fujitsu, Credit Suisse, AMG.net, HP, LSI czy Digital One. Nie powinno zatem dziwić, iż zainteresowanie targami było olbrzymie. Nie podejrzewam aby dorównało wynikowi kieleckiemu, jakkolwiek nie było chwili, aby sala balowa hotelu Andel`s świeciła pustkami.

Andels 01

Nasze stoisko było zlokalizowane na samym początku sali. Tak jak w zeszłym roku w Novvotelu tak i teraz dzieliliśmy je z Get3D.pl. Prezentowane były dwie drukarki 3D – Up!2Plus i Felix. Oprócz tego stoły mieliśmy suto zastawione wydrukami, zarówno wykonanymi w technologii FDM (ABS, PLA, NinjaFlex, Laywood, Laybrick, gumopodobny) jak i CJP (modele zapewnił Gromar 3D).

Andels 02

Zainteresowanie było olbrzymie – byliśmy oblegani przez odwiedzających przez cały czas. Na Up!`ie drukowaliśmy klasyczne popiersie Yody a na Felixie… pudełko na śrubki. Mimo, że obydwa wydruki są dla każdego drukarza 3D ograne do bólu, to dla osób oglądających po raz pierwszy w życiu drukarki 3D w akcji, było to niesamowite doświadczenie 🙂 Serio! Co najmniej kilka osób było obecnych na evncie tylko po to, aby zobaczyć jak dany model skończy się drukować! Gdy dodrukowaliśmy Yodę do końca, puściliśmy jeszcze ludzika-podstawkę pod iPhona, który cieszył się równie wielkim zainteresowaniem co Yoda i pudełko na śrubki 🙂

Andels 03

Odpowiedzieliśmy na tysiące pytań… O drukarki 3D, o technologię druku, o materiały. O koszty urządzeń, materiałów, eksploatacji i samych, gotowych wydruków. Tego typu spotkania pokazują jak wielki jest głód informacji i wiedzy wśród osób, które spotykają się z tym tematem po raz pierwszy w życiu. Choć wątpliwe aby Get3D.pl pozyskało na tym evencie choć jednego klienta na swoje drukarki 3D lub filamenty, to korzyść płynąca z udziału w tego typu przedsięwzięciu jest trudna do przecenienia.

Andels 07

To właśnie na tego typu eventach jest wykonywana najważniejsza praca – prezentowanie, opisywanie i uświadamianie potencjału, możliwości, zalet lecz również i wad druku 3D. Dzięki temu osoby z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać w Andel`sie prędzej czy później wrócą po więcej informacji i wiedzy.

Andels 04

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.