Drukarki 3D Up! już wkrótce trafią do sprzedaży w sklepach Saturn

17

W ubiegły piątek (28.08) w sklepach Saturn pojawiły się pierwsze ekspozytory z drukarkami UP! Plus 2. Do sprzedaży trafi pełna gama drukarek 3D tego producenta, a więc również Up! Mini oraz Up! Box. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że zainteresowanie drukarkami 3D jest naprawdę spore. Czyżby lada moment miałaby zostać przekroczona kolejna granica w polskiej branży druku 3D…?

Drukarki 3D Up! od lat należą do jednych z najlepszych i najpopularniejszych niskobudżetowych drukarek 3D na świecie. Potwierdzeniem tego może być chociażby fakt, że z Up! Plus 2 korzysta nawet pierwsza gwiazda druku 3D i ruchu makerskiego – SexyCyborg. Ich producentem jest jedna z największych firm produkujących drukarki 3D na świecie – TierTime. Urządzenia charakteryzują się wysoką jakością wydruków, wyjątkową prostotą obsługi oraz niezawodnością. Co więcej, Up! Plus 2 był jedną z pierwszych niskobudżetowych drukarek 3D wyposażonych w automatyczną kalibrację.

Up! Plus 2 oraz Up! Mini charakteryzują się stosunkowo niewielkim obszarem roboczym (odpowiednio 14 x 14 x 14 cm i 12 x 12 x 12 cm), jednakże jest to optymalne rozwiązanie dla druku 3D z ABS, dla urządzeń o otwartych stołach roboczych. Up! BOX stoi na zupełnie innym poziomie funkcjonalnym. Obszar roboczy urządzenia wynosi już 25,5 x 20,5 x 20,5 cm i posiada zamkniętą (choć nie podgrzewaną) komorę roboczą. Wszystkie trzy urządzenia drukują zarówno z ABS jak i PLA.

Saturn - Silesia City Center

Ceny drukarek 3D mają bardzo szeroki zakres. Najtańszym urządzeniem jest Up! Mini kosztujący zaledwie 2899,00 PLN brutto. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób indywidualnych, jak również firm drukujących relatywnie małe elementy. Sami posiadamy egzemplarz Up! Mini na swoim wyposażeniu i bardzo go sobie chwalimy. Up! Plus 2 to rozwiązanie dla bogatszych klientów jak również dużo lepsza opcja dla firm. Drukarka 3D jest wyposażona w system automatycznej kalibracji stołu roboczego i jest praktycznie „bezobsługowa„. Jej cena to 5499,00 PLN brutto. Up! BOX to już poważniejsza inwestycja dla firm, jak również bardzo majętnych osób indywidualnych. Koszt drukarki 3D to 9348,00 PLN brutto.

Saturn - Galeria Katowicka

Obecność Up!`ów w marketach Saturna, będzie prawdziwym kamieniem milowym w historii branży niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce. Co prawda do tej pory swoje drukarki 3D miały już w swojej ofercie takie sieci jak RTV EURO AGD czy Komputronik, ale urządzenia te były dostępne jedynie w ofercie internetowej, co przekładało się na śladową sprzedaż. Jeśli jakiekolwiek drukarki 3D pojawiłyby się fizycznie na sklepowych półkach, mogłoby dojść do swoistego przełamania w kwestii kupowania tego typu urządzeń przez użytkowników indywidualnych.

UPDATE: jak się przed chwilą dowiedzieliśmy, drukarki 3D Up! mają trafić również do oferty sklepów z sieci MediaMarkt.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.