Duża drukarka oznacza duży wydruk – to robi wrażenie

1

Ludzie mają to do siebie, że bardzo lubią miniaturyzację wszystkiego co ich otacza, myślę, że jest to związane w pewien sposób z podziwem dla dokładności, która jest potrzebna żeby tworzyć malutkie precjoza. Nie każdy musi mieć umiejętności pozwalające tworzyć idealne miniatury, dla takich ludzi pozostaje alternatywa czyli zrobić coś ogromnego.

Możliwe, że z tego założenia wyszła firma 3DP Unlimited, która postanowiła zapewnić sobie promocję drukując swoją pracownicę w skali 1:1. Do całego procesu wykorzystali swoją drukarkę 3DP1000, która posiada imponujący obszar roboczy o wymiarze 1 x 1 x  0,5 metra.

Niestety duży rozmiar nie przekłada się na dużą szybkość wydruku co z pewnością można uznać za wadę urządzenia. Całkowity proces wydruku człowieka zajął firmie 7 dni, nie jest to może bardzo dług pod warunkiem, że wydruk zawsze wychodzi, uszkodzenie modelu tych rozmiarów przy 90% z pewnością musi być bolesny.

kecheng5

Kompletny model dziewczyny z PLA waży 9,5KG przy 7% wypełnieniu. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się nowym pomysłom firmy 3DP Unlimited.

kecheng3

Źródło: 3dprint.com

Grafika: [1],[2],[3]

DODAJ KOMENTARZ:

1 komentarz

Leave A Reply