Dużo nowych drukarek 3D w zestawieniu: Fabrilo, Sygnis Flashforge Dreamer, Trinity i Ultimaker 2

6

Niedawne targi 3D Show Printer & Scanner przyniosły nam bardzo dużo nowości na rynku niskobudżetowych drukarek 3D. Mimo to, dziś mamy okazję zaprezentować 4 urządzenia, z których tylko jedno można było oglądać w Warszawie – pozostałe to zupełnie niezależne premiery! Do naszego zestawienia drukarek 3D trafiają Fabrilo™ G12 z firmy Paramid 3D, opisywany przedwczoraj Sygnis Flashforge Dreamer, Ultimaker 2, którego w ofercie ma polski oddział iGo3D oraz znany z targów Trinity z firmy Dynamake. To oczywiście nie koniec. Lada dzień grono urządzeń prezentowanych w zestawieniu powiększy się o kolejne drukarki 3D. Jeszcze chwila i przekroczymy symboliczną liczbę 50!

Fabrilo™ G12 to duże urządzenie, którego prototyp po raz pierwszy można było obejrzeć na targach Inno-Tech w Kielcach. Jego twórcą jest firma Paramid 3D z Warszawy. Drukarka 3D posiada obszar roboczy na poziomie 300 x 200 x 250 mm i dość standardowe parametry techniczne (podgrzewany stół roboczy, możliwość druku 3D z większości dostępnych materiałów na rynku, software oparty o Repetier Host). Cena urządzenia to 9.750 PLN netto.

Fabrilo_2

Sygnis Flashforge Dreamer to bardziej rozbudowana wersja drukarki 3D, którą pod swoją marką sprzedaje amerykański Dremel. Posiada obszar roboczy na poziomie 140 x 230 x 150 mm, dwie głowice drukujące oraz zamkniętą komorę roboczą. Cena urządzenia to 5 446,00 PLN netto, a jego sprzedażą w Polsce zajmuje się warszawska firma Sygnis.

Sygnis Flashforge Dreamer

Ultimakera 2 nikomu przedstawiać nie trzeba – to jedna z najpopularniejszych drukarek 3D na rynku. Od teraz jest na reszcie dostępna w Polsce, a to dzięki firmie iGo3D Polska, która od grudnia tego roku jest obecna na rynku polskim. Do 31.12.2014 r. urządzenie jest dostępne w promocyjnej cenie 8 048,00 PLN netto.

Ultimaker 2

Ostatnim urządzeniem w zestawieniu jest duża delta Trinity z firmy Dynamake. Drukarka 3D o obszarze roboczym 290 x 350 mm można było oglądać na żywo w akcji podczas targów 3D Show Printer & Scanner w Warszawie. Trinity kosztuje 4 470,73 PLN.

Trinity

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.