Fiberlogy, firma która oficjalnie funkcjonuje na polskim rynku druku 3D zaledwie od marca bieżącego roku, zdążyła wprowadzić do oferty już pięć różnych, specjalistycznych filamentów – i jak się okazuje, nie zamierza zwalniać tempa! Dziś Fiberlogy ogłosiło premierę kolejnego materiału do druku 3D w postaci EASY PLA. Co ciekawe, w przeciwieństwie do pozostałych produktów nie cechuje się żadnymi wyjątkowymi właściwościami, ma za to bardzo atrakcyjną cenę. Tylko do końca roku, filament będzie można zakupić w kwocie 77,40 PLN za rolkę.

Na początku października Fiberlogy zaprezentowało FIBERFLEX 40D – elastyczny materiał, z którego można drukować z prędkością nawet 45 mm na sekundę oraz drewnopodobny FIBERWOOD – czyli kompozyt PLA i drewna. EASY PLA to z kolei materiał, na który czekała chyba większość stałych klientów firmy – „zwykłe” PLA, charakteryzujące się równie wysoką tolerancją wymiarową na poziomie +/- 0,02 milimetra co pozostałe jej produkty. Na każdym opakowaniu można znaleźć indywidualną naklejkę, informującą o rzeczywistej średnicy filamentu, tolerancji wymiarowej i owalu.

Jak zapewnia producent, właściwości EASY PLA pozwalają na precyzyjne drukowanie skomplikowanych elementów. Tworzywo może być wykorzystywane do drukowania prototypów, gadżetów, zabawek i dekoracji. Filament występuje w 12 kolorach.

fiberlogy-easy-pla-04

Cena regularna filamentu wynosi 86 PLN, jednakże do końca roku będzie on sprzedawany w promocyjnej cenie na poziomie 77,40 PLN.

Specyfikacja techniczna filamentu:

  • średnica: 1,75 mm
  • tolerancja średnicy: +/- 0,02 mm
  • tolerancja owalu: +0,01 mm
  • waga netto: 0,85 kg
  • temperatura druku: 190 – 220°C
  • zalecana temperatura stołu: 50 – 70°C.

fiberlogy-green

Źródło: www.fiberlogy.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like