eBay wchodzi w świat druku 3D

0

eBay wypuścił aplikację na iPhone`a i iPada umożliwiającą przeglądanie biblioteki projektów do druku 3D, drobnych modyfikacji i personalizacji oraz zamówienia. Aplikacja porównywalna z MAKRZ wypuszczoną pół roku temu przez Printrbota jest pierwszym krokiem eBay w kierunku świata druku 3D. Czyżby była to odpowiedź na niedawne ruchy Amazona, który wprowadził do oferty dział dedykowany drukarkom 3D i materiałom do druku?

ebay-exact

Źródło: www.venturebeat.com

Aplikacja eBay Exact pozwala na zamówienie szeregu gadżetów drukowanych na drukarkach 3D. Począwszy od obudowy na smartfona a skończywszy na biżuterii, każdy z obiektów można kustomizować i personalizować wg własnych potrzeb. Zmianie mogą ulec kolory, rozmiary i oczywiście nazwy, którymi będziemy chcieli ozdobić drukowane przedmioty.

O ile aplikacja sama w sobie nie jest zbyt oryginalna, o tyle jest to ciekawy krok giganta sprzedaży on-line w kierunku druku 3D. Tak jak pisałem na wstępie, podejrzewam że ten ruch został wywołany wcześniejszymi działaniami Amazon. I o ile obydwie platformy działają na nieco innych płaszczyznach jeśli chodzi o sprzedaż on-line, o tyle druk 3D w internecie jest czymś co dopiero powstaje na naszych oczach i ten kto zdobędzie na tym polu dominującą pozycję, może utrzymać ją przez lata.

Możliwe również, że eBay wypuścił taką skromną aplikację tylko po to, aby sondować rynek i ewentualnie wrócić z czymś dużo poważniejszym, w momencie gdyby aplikacja odniosła umiarkowany chociaż sukces.

Źródło: www.venturebeat.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.