EnvisionTEC z nową drukarką 3D dla jubilerów

2

EnvisionTEC, niemiecki producent profesjonalnych drukarek 3D drukujących z fotopolimerów utwardzanych laserem lub światłem, a od niedawna również biodrukarki (3D-Bioplotter) zaprezentował swoje najnowsze urządzenie w postaci Perfactory Micro Advantage 3D. Prezentacja odbyła w USA w Nowym Jorku i Atlancie podczas imprez branżowych dla jubilerów. EnvisionTEC słynie z produkcji urządzeń dedykowanych dla tej branży, a jego najnowsza drukarka 3D to rozwiązanie niskobudżetowe jak na tą branżę i ten segment urządzeń.

The Perfactory Micro Advantage posiada dość dużą jak na tego typu urządzenie komorę roboczą, na poziomie 6 x 4,5 x 10 cm i zapewnia wysokość warstwy na poziomie 50 mikronów (0,05 mm). Te parametry pozwalają na druk 3D większych modeli jak bransoletki i sprzączki. Maksymalna prędkość pracy może wynieść do 10 mm na godzinę. Ponadto urządzenia posiada system automatycznej kalibracji.

Szczegółowa specyfikacja techniczna:

  • obszar roboczy: 6 x 4,5 x 10 cm
  • rozdzielczość XY: 50 μm
  • rozdzielczość Z: 25 μm do 100 μm
  • prędkość druku 3D: do 10 mm na godzinę
  • źródło światła: LED.

Dodatkowo firma ogłosiła wprowadzenie nowego materiału do druku 3D w postaci EPIC, który oparty jest na wosku i łączy w sobie kruchość innego materiału – PIC z łatwością rozprowadzania EC-500. Materiał ten może być z powodzeniem używany w całej serii maszyn Micro. The Perfactory Micro Advantage to dość ciekawa alternatywa dla jubilerów, którzy obecnie są „skazani” na rynku polskim wyłącznie na Asigę lub B9 Creatora.

Źródło: www.envisiontec.com
Grafika: [1]

DODAJ KOMENTARZ:

2 komentarze

Leave A Reply