FARO prezentuje nowy skaner 3D, przechwytujący obraz w pełnym kolorze i oparty o ramię robotyczne

0

FARO – pochodzący z Lake Mary na Florydzie w USA dostawcą rozwiązań pomiarowych 3D i technologii obrazowania 3D, zaprezentował skaner 3D – Design ScanArm 2.5C (DSA 2.5C), oparty na ramieniu robotycznym. Urządzenie charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i możliwością skanowania w pełnym kolorze oraz jest kompatybilne z systemem FARO 8-Axis FaroArm. Nowy skaner 3D podwaja zasięg skanowania 3D i znacząco poprawia łatwość użytkowania – jest dedykowany dla przemysłu, motoryzacji, lotnictwa jak również grafiki komputerowej wykorzystywanej w szeroko pojętej rozrywce (branża gamingowa i filmowa).

W DSA 2.5C FARO przyspieszyło czas cyklu skanowania 3D w pełnym kolorze do 240 000 punktów na sekundę. Jaskrawość i ostrość przechwyconego obrazu dokładnie odwzorowuje rzeczywisty kolor obiektu, zwiększyło także jego szczegółowość – w tym teksturę, a nawet tekst. W naturalny sposób zwiększono także wydajność, gdyż przechwytywanie w tym samym procesie geometrii i koloru eliminuje konieczność robienia zdjęć lub stosowania tekstury w procesie skanowania końcowego.

ScanArm 2.5C jest dostępny w trzech opcjach długości ramion: 2,5 m, 3,5 m oraz 4 m. Sonda laserowa FARO PRIZM Laser Line Probe HD skanuje z prędkością 600.000 punktów na sekundę. Dokładność wolumetryczna wynosi 75 mikronów. Urządzenie posiada także możliwość wymiany akumulatora podczas pracy, co gwarantuje jej ciągłość.

Źródło: www.faro.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.