Formfutura wprowadza dwa nowe filamenty drewnopodobne – EasyWood Olive i EasyWood Ebony

0

W dniu dzisiejszym holenderski producent filamentów – Formfutura, zaprezentował dwa nowe materiały poszerzające jego dotychczasową ofertę. Są to materiały kompozytowe, składające się z PLA i drewna. Pierwszy z nich to EasyWood Olive, posiadający charakterystyczną, zielonkawą barwę, przypominającą drewno pokryte mchem. Drugi to EasyWood Ebony – drewniany filament posiadający ciemny, głęboki kolor drewna pochodzącego z lasów tropikalnych. Nowe filamenty stanowią uzupełnienie wcześniejszego materiału – ciemnobrązowego EasyWood Coconut, tworząc nową serię kolorystyczną w ofercie firmy.

Formfutura działa na rynku druku 3D już od trzech lat, jednakże światowy rozgłos firma zdobyła dwa miesiące temu wypuszczając na rynek super transparenty filament HDglass, który posiadał aż 90-cio procentową przepuszczalność światła. Obecnie firma posiada w ofercie ponad 30 filamentów zróżnicowanych zarówno pod względem kolorystyki jak i właściwości. Już wkrótce będziemy mieli przyjemność opublikować ekskluzywny wywiad z Arnoldem Medenblikiem z Formfutury, z którego będziecie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat specyfiki rynku holenderskiego jak również działalności samej firmy.

Jeśli chodzi o nowe, „drewniane” filamenty, to podobnie jak w przypadku innych produktów tego typu, w trakcie druku 3D pachną one drewnem a po wydrukowaniu mają charakterystyczną, drewnianą fakturę i doskonale dają się szlifować. Ważną cechą tych materiałów jest również to, iż posiadają znikomą kurczliwość i nie deformują się w trakcie drukowania. Jako że są oparte o PLA, nie wymagają podgrzewanego stołu roboczego. Tym samym – oprócz charakterystycznego, unikalnego wyglądu są bardzo proste w użytkowaniu.

Easywood Olive

Easywood Olive

Filamenty występują w dwóch średnicach: 1,75 mm i 3 mm. Są sprzedawane w szpulach po 0,5 kg w cenie 32,95 €.

EasyWood Ebony

EasyWood Ebony

Źródło: materiały prasowe

 

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.