Formlabs wprowadza do oferty Szarą Żywicę

0

Po 3 miesiącach od daty premiery swojej drukarki 3D – The Form 1, Formlabs wprowadziło do oferty drugi materiał do druku – Szarą Żywicę („Grey Resin„). Generalnie pod względem właściwości fizycznych nie odróżnia się on znacząco od Przezroczystej Żywicy („Clear Resin„), jedyną różnicą jest kolor. Wg Formlabs, modele drukowane z szarej żywicy będą przypominały modele z ABS po obróbce w oparach acetonu. Jego dodatkową zaletą ma być lepsze wyeksponowanie detali obiektu, bez potrzeby dodatkowego malowania.

Źródło: www.formlabs.com

Źródło: www.formlabs.com

Tak naprawdę to co zostało teraz osiągniete, to realizacja założeń z kampanii Kickstarterowej firmy. Od samego początku szara żywica miała być podstawowym materiałem do druku, ale z uwagi na bliżej nieokreślone problemy produkcyjne, nie udało się jej dostarczyć do sprzedaży w momencie premiery samej drukarki. Chociaż przezroczysty materiał był efektowny, to na dłuższą metę słabo się sprawdzał, ponieważ pół-przezroczystość wydrukowanych modeli zatracała wysoki stopień szczegółowości wydruków 3D.

Nowy materiał będzie gotowy do wysyłi w przeciągu trzech tygodni i w pierwszej kolejności otrzymają go właściciele drukrek 3D. Cena w dalszym ciągu będzie wysoka i wyniesie 149$ za 1 litr czyli niespełna 500 PLN.

Źródło: www.formlabs.com

Źródło: www.formlabs.com

Źródło: www.formlabs.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.