GE Healthcare otwiera nowe centrum technologii addytywnych

0

GE Healthcare z prędkością błyskawicy stało się jedną z najistotniejszych firm w branży medycznego druku 3D. Kolejne współprace zawarte z firmami ściśle związanymi z technologiami przyrostowymi (takimi jak Formlabs czy Advanced Solutions) ugruntowały pozycję firmy. Teraz GE Healthcare otwiera nowe, kolejne już, centrum technologii przyrostowych, gdzie tworzone będą seryjnie komponenty na potrzeby produkcji urządzeń dla branży biotechnologicznej.

Najnowsze centrum technologii addytywnych zlokalizowane jest w Szwecji, w miejscowości Umeå. Nie jest to pierwszy tego typu obiekt firmy w tym kraju. Blisko dwa lata temu, w Uppsali stanęło już centrum o podobnych charakterze. Ośrodki zostały stworzone z myślą o wzajemnej kooperacji ich współpracowników, którzy wspólnie będą w stanie zrealizować pełen proces produkcji przyrostowej – od projektu po finalny element.

O ile jednostka w Uppsali pracuje przede wszystkim w obszarze projektowania i walidacji projektów, tak nowo stworzony obiekt powstał z myślą o produkcji seryjnej. Specjaliści z GE maja nadzieję, że dostępność tego typu rozwiązań zwiększy świadomość na temat nowoczesnych technologii wytwórczych wśród przedstawicieli branży farmaceutycznej i biotechnologicznej.

Centrum wyposażone jest w przemysłowe drukarki 3D, pracujące w technologii proszkowej. Oprócz urządzenia pozwalającego na druk 3D z proszków poliamidowych budynek posiada również dedykowaną infrastrukturę – m.in. stację mieszania proszku czy obróbki końcowej. Jako przykład elementów, które będą produkowane w fabryce podawane są m.in. części nowoczesnych chromatografów

Jak mówi Olivier Loeillot, przedstawiciel firmy, technologie addytywne umożliwiają wykonywanie niewielkich elementów przy zachowaniu wysokiej jakości, która jest priorytetem w przypadku branż ściśle związanych z badaniami laboratoryjnymi.

Według GE Healthcare, włączenie technologii addytywnej w produkcji projektowania i produkcji wiąże się nie tylko z większą swobodą, ale również krótszym czasem realizacji zamówień czy stworzeniem bardziej elastycznego łańcucha dostaw. Co więcej, technologia druku 3D odgrywa coraz większą rolę w optymalizacji procesów logistycznych, takich jak dostarczanie zaopatrzenia.

Źródło: 3dprintingmedia.network

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.