Gigantyczna drukarka 3D do metalu o obszarze roboczym na poziomie 500 metrów sześciennych!

1

Podobnie jak dzieje się to w sektorze producentów drukarek 3D drukujących w technologii FDM, tak i producenci drukarek 3D do metalu dążą do tworzenia urządzeń o jak największych obszarach roboczych. Aktualnie liderem w tej kategorii jest należąca do Phillips Service Industries amerykańska firma SCIAKY, która specjalizuje się w dostarczaniu wielkogabarytowych maszyn drukujących w technologii EBAM (Electron Beam Additive Manufacturing), polegającej na napawaniu metalu przy pomocy wiązki elektronów. To może się wkrótce zmienić za sprawą 3D Hybrid Solutions Inc., która wspólnie z producentem maszyn CNC – Multiax, zamierza stworzyć urządzenie o obszarze zadruku na poziomie aż 500 metrów sześciennych!

3D Hybrid Solutions Inc. od 10 lat dostarcza narzędzia do hybrydowego druku przestrzennego, opartego o napawanie metalu, dostarczanego w formie drutu lub strumienia proszku. Nawiązując współpracę z Multiax specjalizującym się w produkcji wielkoformatowych, 5-osiowych maszyn CNC, zamierza stworzyć największą drukarkę 3D do metalu, dedykowaną przemysłowi lotniczemu i kosmicznemu. Firma zapowiada oficjalną premierę swojego rozwiązania podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów RAPID + TCT w Pittsburghu, w Pensylwanii, w USA.

Duży obszar roboczy to jedno, ale równie ważna przy wielkoformatowych maszynach jest prędkość druku 3D. Pod tym względem drukarka 3D Hybrid Solutions ma również plasować się w absolutnej czołówce, będąc w stanie drukować do 9 kg materiału na godzinę. Urządzenie będzie oparte o konstrukcję 5-osiowej frezarki CNC i wrzeciono frezujące, co zapewni dodatkową obróbkę powstającego wydruku 3D, czyniąc z niego maszynę hybrydową. Co więcej, wprowadzenie pięciu osi pozwoli na drukowanie 3D detali bez podpór i sporą swobodę w obszarze projektowania.

Źródło: www.3dhybridsolutions.com via www.3dprintingbusiness.directory

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.