Głowice laserowe Opt Lasers z impetem wchodzą na rynek drukarek 3D w Polsce

4

Wzrasta zainteresowanie głowicami laserowymi do grawerowania, dostosowanymi do pracy w drukarkach 3D. Producent głowic z serii PLH3D, firma Opt Lasers oficjalnie nawiązała współpracę z Atmatem i Blackfrog. Kolejne umowy wydają się kwestią czasu.

Opt Laser działa w branży laserowej od kilku lat. Zaledwie po dwóch miesiącach od chwili podjęcia decyzji o wejściu w segment druku 3D, lasery firmy były prezentowane już na Dniach Druku 3D w Warszawie i targach TCT w Birmingham”. Jak twierdzi prezes Opt Lasers Mateusz Szymański, do stworzenia tego typu produktu zostali zainspirowani przez klientów – „Kilka zamówień w krótkim czasie na podobny produkt sprawiło, że podjęliśmy temat. Targi 3D Solutions w Poznaniu potwierdziły zainteresowanie ze strony producentów. Zapadła decyzja o wyprodukowaniu linii lekkich laserów do drukarek 3D, oraz innych delikatnych i niedużych urządzeń CNC„.

Głowice PLH3D mogą współpracować ze wszystkimi modelami drukarek Atmatu z serii Signal – XL, XXL oraz XXXL. Z kolei Blackfrog.pl od października wprowadził głowice Opt Lasers do swojej oferty sprzedażowej.

mateusz-szymanski-prezes-opt-lasers

W serii PLH3D są dwie głowice: PLH3D 2.8W oraz PLH3D 6W. Największą zaletą tego sprzętu jest łatwość montażu do drukarki 3D, brak konieczności dodatkowego chłodzenia głowicy lasera i kompaktowy rozmiar. Dzięki nim można ciąć i grawerować w wielu materiałach. Producent na swojej stronie udostępnia zdjęcia z testów cięcia w różnych materiałach. Ponadto Opt Laser chętnie przyjmuje materiały do testów i na życzenie klienta pokazuje możliwości sprzętu.

Głowice produkowane są w Polsce z pełnym wsparciem i serwisem na terenie kraju.

Zastosowanie nowych na rynku diod laserowych o mocach 2,8W oraz 6W i długości fali 450 nm pozwala grawerować na jasnych powierzchniach z dużą prędkością i rozdzielczością sięgającą 0,1 mm.

plh3d_2-8w

PLH3D 2.8W to głowica o wadze zaledwie 70 gramów – najmniejsza z głowic oferowanych przez Opt Lasers. Dzięki tak małej masie nie wprowadza znaczących obciążeń dla żadnego z mechanizmów stosowanych we współczesnych drukarkach 3D. Przeprowadzenie testów cieplnych na wielu prototypach pozwoliło zoptymalizować kształt radiatora i zapewnić wydajne chłodzenie przy jednoczesnym niewielkim rozmiarze. Oprócz standardowych funkcjonalności, mała plamka lasera umożliwia naświetlanie płytek z laminatu pokrytych warstwą światłoczułą, co pozwala na bardzo szybkie prototypowanie PCB.

plh3d_6w

PLH3D 6W – głowica o masie 162 gramów, wykorzystująca najmocniejszą dostępną na rynku niebieską diodę laserową i wyposażona w jeden z najwydajniejszych wysokoobrotowych wentylatorów stoi na szczycie technologicznym głowic laserowych wykorzystujących diody o długości fali 450nm. Podczas ciągłej pracy temperatura głowicy wzrasta jedynie o 3 stopnie powyżej temperatury otoczenia, a silny strumień powietrza zdmuchuje dym będący przeszkodą optyczną dla wiązki oraz chroni soczewki przed naparowaniem nieczystości.

Źródło: www.optlasers.com

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.