Firma Graphene 3D Lab, która zasłynęła w marcu tego roku wypuszczeniem na rynek pierwszego na świecie filamentu do druku 3D z Grafenem, już wkrótce zaprezentuje nowy produkt w swojej ofercie, w postaci wodo-rozpuszczalnego materiału, służącego do druku 3D podpór. Chociaż tego typu produktów jest na rynku już bardzo wiele, cechą wyróżniającą filament Graphene 3D Lab jest to, że ma się on całkowicie rozpuszczać w zwykłej wodzie w przeciągu zaledwie 60 minut. Co więcej, ma on być nietoksyczny, przyjazny dla środowiska naturalnego i nie pozostawiać śladów na modelach, z którymi był drukowany.

Mimo relatywnie krótkiej historii, Graphene 3D Lab może się poszczycić współpracą z tak znanymi markami jak NASA, Ford, Apple, czy IBM, które w naturalny sposób wymuszają na firmie poszukiwanie nowych rozwiązań i wdrażania do oferty coraz to lepszych produktów. Firma została założona przez Lomiko Metals i Graphene Laboratories i funkcjonuje jako spółka joint venture. Swoje produkty sprzedaje pod marką BlackMagic3D, gdzie oprócz kompozytu PLA i Grafenu można znaleźć tradycyjne PLA i ABS, filamenty NinjaFlex oraz nylon i t-glase od taulmana.

Nowy materiał wodo-rozpuszczalny jest dedykowany do drukarek 3D drukujących z co najmniej dwóch głowic drukujących – gdzie jedna nakłada materiał docelowy, a druga podporowy. Jeżeli będzie się on sprawdzał tak jak na poniższym materiale video, może stanowić bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie gdy porównamy je do profesjonalnych systemów Stratasysa.

Źródło: www.3dprint.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

2 Comments

  1. Ciekawe… Czekam, sprawdzę, wypowiem się.

  2. Cena, cena i jeszcze raz cena… bo to może albo spopularyzować albo zabić projekt.

Comments are closed.

You may also like