i.materialise wprowadza do oferty druk 3D z miedzi

0

i.materialise – konsumencka marka Materialise, jednej z największych firm oferujących druk 3D na zamówienie, wprowadziła do oferty nowy materiał w postaci miedzi. Poszerza tym samym szerokie spektrum swoich możliwości druku 3D z metalu, które obejmuje również złoto, srebro, stal,tytan, mosiądz, brąz i stal nierdzewną.

Druk 3D z metali szlachetnych nie odbywa się metodą spiekania sproszkowanego materiału światłem lasera, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych metali, tylko w sposób tradycyjnego ich odlewania. Materialise najpierw drukuje zamówiony model 3D z wosku, a następnie tworzy na jego podstawie formę do odlewu. Zamówiony detal powstaje tzw. metodą wosku traconego.

Ta technika pozwala na tworzenie obiektów niemożliwych do wykonania w tradycyjny sposób. Materialise jest w stanie wydrukować bardzo skomplikowane modele 3D i stworzyć na ich bazie równie złożone detale z metali szlachetnych.

Dodatkowo, Materialise pokrywa wydrukowane modele poliuretanem, który spowalnia degradację miedzi pod wpływem warunków atmosferycznych na skutek utleniania, wskutek czego pokrywa się ona zielonym nalotem.

Druk 3D z miedzi 01

Źródło: www.3dprint.com
Grafika: [1] [2]

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.