Jacek Dziedzic i jego Idea Lab na Indiegogo!

7

Ledwo skończyłem pisać o kampanii Kickstarterowej Fuel3D – ręcznego skanera w cenie niższej niż 1000 $, a na RepRapForum pojawił się wpis o kampanii Jacka Dziedzica, który zbiera pieniądze na Indiegogo na rozwój swojej drukarki 3D – Idea Lab. Jacka mieliśmy okazję poznać w Kielcach, ostatnio udzielał się również w komentarzach na naszym portalu. Tym bardziej musieliśmy wspomnieć o jego projekcie i właśnie rozpoczętej kampanii. Jacek ubiega się o 8000 $ (ok. 26 000 PLN), a projekt kończy się pierwszego września. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pomocy w finansowaniu projektu!

Źródło: www.indiegogo.com

Źródło: www.indiegogo.com

Jacek rozwija swoją drukarkę 3D od zeszłego roku. Jego celem jest zbudowanie drukarki bezpiecznej dla użytkownika, na licencji open-source`owej. Jej podstawowe parametry techniczne to:

  • pole zadruku: 20 x 15 x 15 cm
  • elektronika: Teensylu ze stepstickami
  • podgrzewany stół
  • wykorzystywane materiały do druku: ABS i PLA

Więcej informacji na temat specyfikacji znajdziecie na Indiegogo. Drukarka sprzedawana jest w pakiecie DIY do samodzielnego montażu. Występuje w kilku wariantach cenowych:

  • 630 $ – wariant standardowy
  • 700 $ – wariant z akrylowym wykończeniem
  • 500 $ – wariant bez elektroniki
  • 190 $ – rama drukarki 3D i komplet plastikowych części
  • 115 $ – rama drukarki
  • 90$ – komplet plastikowych części

Na chwilę obecną powstał prototyp urządzenia, który nie przedstawia się może zbyt okazale (szczególnie na tym zdjęciu), ale według zapewnień Jacka, drukuje nadzwyczaj dobrze, co również można obejrzeć na poniższych wydrukach próbnych.

Źródło: www.indiegogo.com

Źródło: www.indiegogo.com

Pieniądze z kampanii mają być przeznaczone na poprawę wyglądu drukarki oraz doprowadzenie jej do stanu z prezentowanego na wstępie rendera.

Źródło: www.indiegogo.com

Źródło: www.indiegogo.com

Zatem do dzieła!

Projekt jest w domyśle open-source`owy, zatem nie należy się obawiać, iż pieniądze które wpłacicie Jackowi zostaną wykorzystane na marketing i reklamę, mającą na celu nakręcić sprzedaż jego drukarki 3D, a jego samego zamienić w obrzydliwie bogatego przedsiębiorcę, który wyrzeknie się swoich RepRapowych korzeni. Wszyscy, którzy krytykowali niedawno Omni3D za ich podejście do biznesu oraz branży druku 3D w Polsce, mają teraz jedyną w swoim rodzaju niepowtarzalną okazję pokazać swoje prawdziwe oblicze i wspomóc Jacka nawet najniższą kwotą. Tak jak uczyniliśmy to już my.

Teraz jest właściwy czas, a to jest właściwe miejsce!

Pokażmy siłę społeczności i pomóżmy tym, którzy dzięki naszej nawet najdrobniejszej pomocy, będą w stanie zrealizować własne cele i marzenia. Im więcej osób wesprze na początku ten projekt, tym większe prawdopodobieństwo, że dołączą do niego kolejni. Nawet jeśli nie wierzysz w projekt Jacka – zapłać. Jeśli masz rację, projekt nie uzyska wymaganego limitu, a tobie zostaną zwrócone pieniądze. My wpłaciliśmy tylko 21$, ale zrobiliśmy to jako pierwsi. Zawstydź nas…

Źródło: www.indiegogo.comwww.idea-lab.pl via RepRapForum

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.