Jak wyglądałaby Barbie, gdyby była prawdziwą kobietą?

0

Barbie – najpopularniejsza lalka na świecie, od lat była krytykowana za posiadanie nierealistycznych proporcji ciała – i co za tym idzie, utrwalania wśród dzieci (i dorosłych) niemożliwych do osiągnięcia wzorców i stereotypów. Ilustratorka Nickolay Lamm postanowiła urzeczywistnić Barbie, projektując ją na nowo i drukując swoją wersję lalki za pomocą drukarki 3D.

Barbie druk 3d

Źródło: www.dailymail.co.uk

Kobieta, która posiadałaby w rzeczywistości wymiary Barbie, musiałaby posiadać talię w obwodzie 45 cm, biodra w obwodzie 83,5 cm i biust w obwodzie 91 cm. Lamm przyjęła bardziej rzeczywiste wymiary. Przede wszystkim zmniejszyła wzrost a następnie przyjęła wymiary na poziomie 78 – 84 – 81. W rezultacie powstała lalka przedstawiająca… prawdziwą kobietę.

barbie druk 3d

Źródło: www.dailymail.co.uk

W czasach gdy wychudzone, anorektyczne modelki są coraz bardziej krytykowane przez specjalistów i media, a sesje zdjęciowe z modelkami w rozmiarze XL przestają być czymś ekstrawaganckim i powoli stają się standardem, tego typu podejście do tematu jest jak najbardziej logiczne i zrozumiałe. Mattel póki co odcina się od swoich krytyków mówiąc, iż Barbie… to tylko lalka i nie należy łączyć jej wizerunku z rzeczywistością. Z drugiej jednak strony, „prawdziwa” lalka zaprojektowana i wydrukowana przez Lamm wygląda po prostu… lepiej.

Barbie 01

Źródło: www.dailymail.co.uk

Źródło: www.dailymail.co.uk

Źródło: www.dailymail.co.uk

Źródło: www.dailymail.co.uk

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.