Jeff Hanneman update 1 & 2

0

W zeszłym tygodniu zmarł Jeff Hanneman. Wielu uznanych muzyków złożyło swój hołd gitarzyście SLAYER, było wiele wspomnień, jak również kilka niezwykłych, nigdy dotąd nie publikowanych historii i anegdot. Wszyscy czekali jednak na to co powiedzą Tom, Kerry i Dave… Czy zespół będzie nadal istnieć bez Jeffa, co z nową płytą, co z zaplanowanymi wcześniej (w tym w Polsce) koncertami? Poniżej kilka informacji jakie pojawiły się w minionym tygodniu…

Slayer

UPDATE 1 – powód śmierci: w oficjalnym oświadczeniu poinformowano, iż bezpośrednią  przyczyną śmierci była marskość wątroby spowodowana nadużywaniem alkoholu. Zarówno ani Jeff ani jego otoczenie byli w pełni świadomi wagi problemu. Tuż po śmierci pojawiło się kilka artykułów informujących, że Hanneman oczekiwał na transplantację wątroby i przechodził procedurę przygotowawczą do operacji – zostało to zdementowane. Według oficjalnych doniesień, Hanneman przygotowywał się do powrotu do zespołu i po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawiły się widoczne postępy w jego grze.

UPDATE 2 – co dalej ze SLAYER: wszystko wskazuje na to, że… nic się nie zmieni. W ostatnim oświadczeniu Tom Araya i Kerry King potwierdzili udział we wcześniej zaplanowanych koncertach w Europie. Na koncertach będą najprawdopodobniej ponownie wspierani przez gitarzystę Gary`ego Holta z Exodus i perkusistę Jona Dette – zastępującego odsuniętego od zespołu Dave`a Lombardo. Sam Lombardo w kilku twittach i wywiadach złożył hołd Hannemanowi, lecz równocześnie poinformował o braku postępu w kwestiach kontraktowych ze SLAYER, które spowodowały jego zawieszenie. Tak więc wszystko wskazuje na to, że 4 czerwca obejrzymy w Warszawie tylko połowę oryginalnego składu.

W związku z powyższym, całkiem możliwe, że zespół będzie kontynuował karierę i nagra przynajmniej jeszcze jedną płytę, na którą większość materiału jest już podobno skomponowana. Nie wiadomo czy Gary Holt dołączy oficjalnie do grupy, całkiem możliwe, że nie zobaczymy już w niej Dave`a.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply